українська російська англійська
Закон про заборону куріння спрямований на популяризацію здорового способу життя
18.12.2012 | 15:15
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

17 грудня 2012 року за участю керівництва Держспоживінспекції України відбулася прес-конференція, присвячена набуттю чинності Закону України № 4844 «Про звільнення робочих та громадських місць від тютюнового диму», яким передбачено заборону куріння у всіх закладах ресторанного господарства та на робочих місцях.

Заступник Голови Держспоживінспекції України Ольга зазначила, що Закон України № 3778 «Про захист населення від тютюнової реклами», який набув чинності 16 вересня, та Закон України № 4844 «Про звільнення робочих та громадських місць від тютюнового диму», який набув чинності 16 грудня, сприятимуть тому, що велика кількість населення вже наступного року позбудеться згубної звички тютюнопаління.

«Ці закони повинні сформувати громадську думку про куріння як про непопулярне явище, особливо серед молоді. А норми закону, які набули чинності 16 грудня, мають узагалі відштовхнути українців від куріння», - зазначила Ольга Соколова. За її словами, на минулому тижні під час розширеного засідання Колегії з керівниками територіальних інспекцій з питань захисту прав споживачів було обговорено питання стосовно реалізації норм нового закону для забезпечення їх виконання.

За нормами чинного законодавства, відтепер палити можна лише за межами приміщень кафе, барів, ресторанів, нічних клубів, дискотек та на відкритих терасах, за столиками, які стоять поза приміщенням.

Держспоживінспекція України штрафуватиме суб'єктів господарювання, якщо на території їх приміщень відвідувачі будуть курити. Крім того, штрафи будуть накладатися навіть за наявності попільничок на столах у приміщеннях. Сума штрафу - в розмірі від 1 до 10 тисяч гривень.

Що стосується порушень збоку фізичних осіб - це сфера відповідальності правоохоронних органів, втім, як і будь-яке порушення норм правопорядку.

 

 

версія для друку