українська російська англійська
У Донецьку екологи обговорили механізми реалізації заходів з оздоровлення басейну річки Сіверський Донець
18.12.2012 | 15:28
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

18 грудня Міністр екології та природних ресурсів України Едуард Ставицький у м. Донецьк взяв участь в узгоджувальній нараді за участю Донецької, Харківської, Луганської областей України, а також Ростовської, Бєлгородської областей Російської Федерації щодо механізмів реалізації заходів з оздоровлення басейну річки Сіверський Донець.

Під час наради було розглянуто питання про заходи з оздоровлення басейну  р. Сіверський Донець; оздоровлення та використання водних ресурсів р. Сіверський Донець на прикордонних територіях Бєлгородської та Ростовської областей РФ; основні пріоритети та напрями державної політики щодо оздоровлення та раціонального використання природних ресурсів р. Сіверський Донець.

«Унікальність цієї річки у тому, що вона є однією з головних водних артерій  Донецької, Луганської та Харківської областей України, а також Білгородської та Ростовської областей Росії. Річковий басейн Сіверського Дінця майже рівномірно розділено між Україною та Росією», - зазначив у своїй промові Міністр.

Едуард Ставицький також звернув увагу на те, що характерними ознаками Сіверського Дінця є велика кількість водозабірних споруд та вагомі обсяги скидання шахтних вод, також значне водоспоживання супроводжується відповідним водовідведенням, а потужність очисних споруд, з яких у річку скидаються зворотні води, становить понад 2,6 млн. м3 – всі ці фактори зумовлюють значний негативний вплив на якісні характеристики усього басейну річки.

Усвідомлюючи необхідність поліпшення екологічного стану басейну р. Сіверський Донець, а також керуючись тим, що охорона і раціональне використання транскордонних водних об'єктів є важливим і невідкладним завданням, ефективне розв’язання  якого може бути забезпечене шляхом тісного співробітництва України та Російської Федерації, Президент України доручив розробити проект спільної українсько-російської програми оздоровлення басейну річки Сіверський Донець. Це рішення було прийнято у рамках виконання домовленостей, досягнутих під час другого Українсько-російського міжрегіонального економічного форуму, який відбувся 18 жовтня 2011 року у місті Донецьк.

З метою забезпечення виконання зазначеного доручення Президента України було утворено Міжвідомчу робочу групу з підготовки проекту спільної українсько-російської програми оздоровлення басейну річки Сіверський Донець. Міністерство екології та природних ресурсів також розробило проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної цільової програми оздоровлення басейну річки Сіверський Донець на 2013-2017 роки», який орієнтований на інтегроване управління водними ресурсами та враховує як інтереси різних галузей економіки, так і покращання стану екосистем басейну р. Сіверський Донець. Програма передбачає зниження рівня негативного антропогенного впливу на екосистеми р. Сіверський Донець, насамперед шляхом реалізації практичних заходів з будівництва, реконструкції та модернізації очисних та гідротехнічних споруд; гарантоване забезпечення потреб економіки і населення у водних ресурсах на основі їх раціонального використання. У даний час проект узгоджується із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.  

«Вже найближчим часом, у тому числі завдяки сьогоднішній нараді, ми остаточно визначимось щодо форми та змісту програми і приймемо узгоджене рішення», - висловив сподівання Міністр Едуард Ставицький.

 

версія для друку