українська російська англійська
До складу національного контингенту в Косово направлено інженерний підрозділ
19.12.2012 | 09:52
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

18 грудня 2012 року зі станції Новоград-Волинський відбув ешелон з особовим складом, технікою та матеріально-технічними засобами інженерного підрозділу, який виконуватиме завдання у складі національного контингенту в Косово.

Напередодні на базі дислокованого на Житомирщині 12-го інженерного полку відбулась урочиста церемонія проводів миротворців, у якій взяли участь керівний склад 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, представники органів місцевого самоврядування, рідні та близькі військових.

У складі інженерного підрозділу – 28 військовослужбовців та 13 одиниць спеціальної військової техніки. Разом із саперами групи розмінування до Косово вирушив і мінно-пошуковий собака Лайс.

Основне завдання українських військових інженерів полягатиме у забезпеченні пересування підрозділів сил КФОР, проведенні інженерної розвідки місцевості, виявленні та знешкодженні вибухонебезпечних предметів та саморобних пристроїв, удосконаленні інженерного облаштування базового табору і блокпостів, обладнанні вертолітних майданчиків.

Звертаючись до особового складу підрозділу, командир 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Петро Литвин зазначив, що покладання завдань інженерного забезпечення дій багатонаціональних сил на підрозділ Збройних Сил України свідчить про безумовне визнання надійності та професіоналізму українських військових. Керівництвом Збройних Сил України для виконання цієї важливої місії визначено військовослужбовців 12-го інженерного полку, який за підсумками 2012 року став кращим серед інженерних частин Збройних Сил та посів загальне третє місце серед усіх полків Сухопутних військ.

«Український прапор у «гарячих точках» планети є символом миролюбності, стабільності та відповідальності. Будьте гідними продовжувачами славних бойових та військових традицій українських миротворців», – закликав військовослужбовців генерал-лейтенант Петро Литвин.

На почесну справу підтримання миру особовий склад інженерного підрозділу благословили священнослужителі отець Ярослав та отець Володимир.

Довідково

З метою підготовки до виконання завдань за призначенням у складі національного контингенту в Косово особовий склад інженерного підрозділу пройшов відповідну підготовку в Україні. Зокрема, сапери додатково пройшли навчання у Центрі розмінування Збройних Сил України, що на Хмельниччині, а водії – на гірському автодромі у Закарпатській області.

Більшість військовослужбовців інженерного підрозділу мають досвід участі в місіях та операціях з підтримання миру.

 

 

 

версія для друку