українська російська англійська
Загальнодержавна програма розвитку конкуренції базуватиметься на кращому міжнародному досвіді
19.12.2012 | 10:29
Прес-служба Антимонопольного комітету

17 грудня 2012 року Уряд  прийняв розпорядження «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2012 р. № 690-р» щодо Концепції Загальнодержавної програми розвитку конкуренції в Україні.

Кабінет Міністрів України підтримав пропозицію Антимонопольного комітету щодо перенесення термінів підготовки Загальнодержавної програми розвитку конкуренції на липень 2013 року та зміни строків виконання Програми з 2013 – 2023 років на 2014 – 2024 роки.

Підставою для перенесення строків є залучення експертної допомоги провідних у цій сфері міжнародних організацій з метою врахування кращого міжнародного досвіду у сфері розвитку конкурентної політики.

Комітет звернувся до Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) з пропозицією провести Огляд політики та законодавства у сфері конкуренції в Україні паралельно з розробленням проекту Загальнодержавної програми розвитку конкуренції на десятирічний період.

Завдяки внесенню відповідних змін до розпорядження проект Програми розроблятиметься одночасно з проведенням ЮНКТАД Огляду політики та законодавства у сфері конкуренції в Україні та за умови максимального врахування у проекті Програми наданих експертами цієї авторитетної організації висновків і пропозицій.

Як відомо, Комітет розробив Концепцію Загальнодержавної програми розвитку конкуренції на 2013-2023 роки на виконання Національного плану дій на 2012 рік до Програми економічних реформ Президента України. Ця Концепція була затверджена розпорядженням Уряду у вересні цього року.

На основі Концепції Комітет розробив проект Закону України «Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку конкуренції в Україні на 2013 – 2023 роки», який погоджено із зацікавленими державними органами.

Стосовно проекту Закону отримано позитивні висновки наукової експертизи Інституту економічного прогнозування НАН України, Київського національного торговельно-економічного університету, економічного факультету Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка. Проведено широке громадське обговорення.

Як повідомлялося раніше, основною метою Програми є розвиток конкуренції як одного з основних засобів забезпечення сталого економічного зростання, покращення умов ефективного функціонування товарних ринків, удосконалення їх державного регулювання.

 

 

версія для друку