українська російська англійська
У МОНмолодьспорту проведено першу Міжнародну відеоконференцію про дитячі садочки і здоров'я дітей
19.12.2012 | 12:12
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

18 грудня 2012 року під головуванням заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Бориса Жебровського в МОНмолодьспорту проведено першу Міжнародну відеоконференцію з питань впровадження в роботу дошкільних навчальних закладів здоров’язбережувальних технологій.

У конференції взяли участь спеціалісти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства освіти Республіки Білорусь, регіональні управління освіти і науки, науковці та практики з питань дошкільної освіти.

У режимі он-лайн представлено узагальнений досвід упровадження здоров’язбережувальних технологій в дошкільних навчальних закладах Білорусі, який презентувала начальник управління дошкільної освіти Міністерства освіти Республіки Білорусь Галина Макаренкова. З української сторони представлено досвід упровадження плавання, дитячого футболу, ходьби на ходулях, східної гімнастики у м. Києві, а в Дніпропетровській області – використання галотерапії (соляна шахта) і сауни, а також оптимізація рухового режиму дитини шляхом використання методики Любмира Бейби «Від руху до здоров’я». Фахівці з Донецької області поділилися досвідом ефективної взаємодії з батьками та створення здоров’язбережувального середовища (зимовий сад та лимонарій, сенсорна кімната, кімната здоров’я, басейн), а спеціалісти з м. Ніжин Чернігівської області здивували учасників відеоконференції досвідом з іпотерапії. Також освітяни Запорізької області представили технологію ігромайстерності, сміхотерапії, кольоротерапії, лялькотерапії, а також пісочної терапії та ігри з піском.

У підсумку всі учасники визнали, що тема збереження здоров’я дітей дошкільного віку є особливо актуальною, а білоруські колеги подякували Україні за ініціативу проведення такої конференції в режимі он-лайн, визнали український досвід в цьому напрямку унікальним та виявили бажання співпрацювати разом й надалі.

«Діти – це найкраща частина людства, – завершив Борис Жебровський. – І всі ми дорослі, звичайно, турбуємося та вболіваємо за їх здоров’я». Він також запропонував провести Всеукраїнський конкурс навчальних фільмів з впровадження здоров’язбережувальних технологій в дошкільних навчальних закладах.

 

 

 

версія для друку