українська російська англійська
Микола Азаров показав "жовту картку" керівництву Київщини
19.12.2012 | 11:59
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр піддав критиці роботу в Київській області щодо ліквідації наслідків негоди. Про це він зауважив під час засідання Кабінету Міністрів України 19 грудня 2012 року.

«Треба зазначити, що не в усіх регіонах робота поставлена настільки відповідально і чітко, як того вимагає стан справ, - зазначив Микола Азаров. - Найгірші справи в Київській області. Весь час снігопадів область була «лідером» за кількістю населених пунктів, відрізаних від енергопостачання. І зараз залишається «лідером» за кількістю сіл, де електропостачання не відновлене».

За словами Прем’єр-міністра, це  свідчить про те, що відповідальні керівники приватної компанії «Київобленерго» і місцева влада вчасно не потурбувалися про вирубку дерев навколо ліній електропередач, про ремонт електромереж і підвищення їх надійності. Також була слабо організована координація робіт і оперативність дій ремонтних бригад.

«Мені довелось доручити Міністерству енергетики та вугільної промисловості залучити до роботи в Київській області ремонтні бригади з інших регіонів, - сказав  Глава Уряду. - В першу чергу, це серйозна претензія до керівництва області. Якщо хочете, «жовта картка».

Водночас, на переконання Миколи Азарова, це говорить і про те, що приватна компанія «Київобленерго» виявилася неготовою до очікуваних і, власне, аж ніяк не катастрофічних природних явищ.

«Компанія «Київобленерго» виявило нерозторопність і неприпустиму байдужість до людей, - сказав Микола Азаров. - Відрізати дроти за борг і вимагати від клієнтів дотримання придуманих компанією умов вони уміють дуже добре, а все зробити, щоб швидко відновити електропостачання – ні. Це абсолютно неприйнятне ставлення до громадян».

Така організація роботи, за словами Миколи Азарова,взагалі ставить питання про можливість цієї компанії експлуатувати електричні мережі в Київській області.

«Миритися з цим ми не будемо. Я офіційно попереджаю власників «Київобленерго» про те, що подібної, з дозволу сказати, «роботи» Уряд не потерпить. Якщо треба, ми задіємо всі правові механізми впливу», - підкреслив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр підкреслив, що «власність – це в першу чергу відповідальність».

«Безвідповідальному власнику на українському ринку місця немає, - сказав Микола Азаров. - І влада, починаючи з місцевого рівня, повинна це контролювати і нагадувати».

 

версія для друку