українська російська англійська
На програми в галузі тваринництва у 2012 році було спрямовано близько 700 млн. грн.
19.12.2012 | 12:43
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У поточному році одним з основних напрямків державної підтримки стали програми у галузі тваринництва, на які було виділено близько 700 млн. грн. Зокрема, на початок грудня нараховано 304 млн. грн. дотації за утримання та збереження молодняку ВРХ,  16 млн. грн. за придбання установок індивідуального доїння, а також  62,4 млн. грн. часткового відшкодування за закупку племінних телиць та корів. Про це 19 грудня на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Цього року нам вперше вдалося призупинити спад поголів’я ВРХ та наростити поголовя завдяки дотаціям господарям за утримання та збереження молодняку ВРХ. Таким чином, держава стимулює селян створювати сімейні ферми. Окрім того,  буде звертатися увага на відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного та комбінованого напрямків продуктивності та часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів. Загалом за програмами у тваринництві у поточному році спрямовано близько 700 мільйонів гривень», − зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр поінформував, що за утримання та збереження молодняку ВРХ на початок грудня нараховано 304 млн. грн. дотації,  ці кошти отримають майже 340 тис. господарів за збереження ними понад 509 тис. голів молодняку. Микола Присяжнюк наголосив, що ця програма державної підтримки стала ефективним механізмом, тому буде продовжена у 2013 році. Окрім того,  Міністр відзначив результативність інших програм.

«Так, на початок грудня господарям нараховано близько 16 млн. грн. за закуплену ними 3751 установку індивідуального доїння. А майже 90 підприємств придбали 10,6 тис. голів племінних телиць та корів. Тому із державного бюджету було нараховано 62,4 млн. грн. часткового відшкодування їхньої вартості», − додав Микола Присяжнюк.

Також керівник відомства повідомив, що наступного року держава вводить додаткову бюджетну дотацію за утримання та збереження молодняку овець.

 

версія для друку