українська російська англійська
Віталій Бут прогнозує збільшення кількості пунктів обігріву в країні до 3,5 тисячі до кінця тижня
19.12.2012 | 13:16
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Перший заступник Міністра надзвичайних ситуацій Віталій Бут прогнозує зростання кількості пунктів обігріву в країні з 2075 до 3,5 тисяч до кінця тижня. Про це він повідомив 19 грудня під час брифінгу в Кабінеті Міністрів.

«Ми спрацювали на випередження. Ще 10 діб тому МНС почало розгортати пункти обігріву. Станом на сьогодні їх 2075 в усіх регіонах України. До кінця тижня ця цифра збільшиться до 3,5 тисячі. Практика попереднього року показала, що така кількість дозволить в повному обсязі забезпечити вчасне надання допомоги населенню у зв'язку із різким зниженням температури», - наголосив Віталій Бут.

Він додав, що посилення морозів очікується до 28 грудня. Після цього в Україні можливе потепління до -1...-6°С вночі та 0...+2°С вдень.

Перший заступник Міністра також наголосив на тому, що наразі не зареєстровано жодного випадку загибелі чи переохолодження громадян під час автомобільних заторів. За його словами, це, безумовно, досягнення рятувальних підрозділів МНС, які надавали всю необхідну допомогу людям – витягали авто із снігових заметів, доправляли лікарів до хворих осіб, допомогли 11 вагітним жінкам, які не могли самостійно дістатися до пологових будинків.

Разом з тим, Віталій Бут звернув увагу всіх присутніх на те, що до повноважень МНС не входить розчищення автомобільних доріг, а також  питання охорони здоров'я громадян. Це сфера компетенції Укравтодору, місцевої влади та Міністерства охорони здоров'я. Підрозділи МНС залучаються виключно у випадку надзвичайної ситуації, коли необхідна термінова допомога, оскільки існує небезпека життю та здоров'ю людей. Водночас у випадку, коли ситуація набирає критичних показників, МНС готове надати техніку важкої прохідності для розчищення доріг.

 

версія для друку