українська російська англійська
В Україні зросло поголів'я корів та свиней
19.12.2012 | 13:47
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Цього року  завдяки державним програмам підтримки галузі тваринництва аграріям вдалося наростити поголів’я худоби та збільшити виробництво молока, яєць та м’яса. Так, в усіх категоріях господарств утримується на 1,3% більше корів, ніж минулого року, які дали на 2,7% більше молока. Така ж позитивна тенденція простежується у свинарстві та птахівництві, де поголів’я зросло на 2,7% та 8,7% відповідно. Про це 19 грудня під час брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Останні два роки Мінагрополітики приділяло велику увагу розвиткові та підтримці тваринницької галузі. Адже ще кілька років тому у нас зменшувалося поголів’я худоби та, внаслідок цього, обсяги виробництва тваринницької продукції. У цьому році вже можемо говорити про перші підсумки нашої роботи. За 11 місяців в усіх категоріях господарств нараховується майже 5 млн. голів великої рогатої худоби, що більше показників минулого року на 60 тисяч голів, або на 1,3%.  Поголів'я свиней становить 8 млн. голів, що на 2,7% більше порівняно з минулим роком. А птиці налічується 228 млн. голів, що на 8,7% більше», − зазначив Міністр.

Що ж до тваринницької продукції, то її виробництво також динамічно зростає. Позитивні тенденції спостерігаються у виробництві молока, яєць та м’яса.

«Надої молока усіма категоріями господарств збільшилися на 283,5 тис. тонн, або на 2,7%, та становлять на сьогодні 10,7 млн. тонн. При цьому відбулося збільшення виробництва молока як на підприємствах (на 281,8 тис. тонн, або на 13,6%), так і в господарствах населення (на 1,7 тис. тонн, або на 0,02%), і становить відповідно 2358,1 та 8327,5 тис. тонн. Варто наголосити, що продуктивність корів у сільськогосподарських підприємствах зросла на 529 кг і становить у середньому 4325 кг молока на корову. Виробництво ж м’яса сягнуло 2,42 млн. тонн, що на 2,1% більше, ніж минулого року. Що ж до виробництва яєць, то їх вироблено 17,7 млрд. штук, що на 2% більше, ніж в 2011 році», − поінформував Микола Присяжнюк.

Збільшення показників виробництва продукції тваринництва, зокрема молока, за словами Міністра, дозволило збільшити його споживання.

«Слід також відзначити  позитивну  динаміку обсягів споживання основних видів тваринницької продукції. За останні роки вперше припинилося зниження споживання молока. Воно зросло на 1%», − зазначив керівник відомства.

 

версія для друку