українська російська англійська
У Кривому Розі відрито першу в Україні 3D-відеогалерею історико-краєзнавчого музею
19.12.2012 | 19:36
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул відкрив у Кривому Розі першу в Україні 3D-відеогалерею історико-краєзнавчого музею. Відсьогодні відвідувачі музею у супроводі екскурсовода зможуть переглядати документальні та історичні відеоролики, присвячені розвитку Кривого Рогу та Дніпропетровщини, а також твори образотворчого мистецтва в унікальній 3D-відеогалереї.

Перша в Україні 3D-відеогалерея історико-краєзнавчого музею була створена в Кривому Розі під керівництвом Олександра Вілкула. Вона розміщується у павільйоні площею 282 м2 під найбільшим у світі квітковим годинником, що створено торік у Кривому Розі.

«Дніпропетровщина – регіон з багатою історією та традиціями. Нам є чим пишатися, є що пам’ятати. Сучасна 3D-відеогалерея – це унікальний культурно-мистецький проект, що поєднує новітні мультимедійні технології та історико-культурне надбання як Кривого Рогу, так і всієї області», - сказав керівник Дніпропетровщини Олександр Вілкул.

Він відзначив, що перша в Україні 3D-відеогалереї історико-краєзнавчого музею стане ще однією візитною карткою Кривбасу та Дніпропетровщини.

В інтерактивному музеї встановлена найсучасніша мультимедійна апаратура, зокрема 7 двопроекторних 3D систем, 7 екранів для відтворення зображення в 3D форматі, один 12-метровий екран, 3 широкоформатних проектори та 3D телевізори.

За допомогою цього обладнання на величезні екрани, розміщені по периметру всього павільйону, проектуються фільми як у форматі 3D, так і у звичайному форматі. Формат 3D передбачає відтворення максимально об’ємного зображення та справляє на глядачів «ефект присутності». Завдяки цьому глядачі відчуватимуть себе учасниками подій, що відбуваються на екрані.

У приміщенні відеогалереї створені комфортні умови для перебування тут відвідувачів у будь-яку пору року. Галерея оснащена сучасними системами тепловентиляції, кондиціювання та теплою підлогою.

Відсьогодні кожного дня відвідувачі у супроводі екскурсовода зможуть переглядати документальні фільми про розвиток міста та області, відеоролики, приуроченні до визначних історичних подій та державних свят тощо. Окрім того, у відеогалереї транслюватиметься перший кінодокументальний літопис Кривого Рогу «Маленька гаряча Батьківщина», документальний фільм щодо форсування Дніпра та інших важливих подій Великої Вітчизняної війни «Гірке зернятко перемоги», а також цикл фільмів «Жива пам'ять регіону» та «Свої» про видатних діячів та знакові події Дніпропетровщини. Продюсером цих фільмів виступив Олександр Вілкул.

 

 

 

версія для друку