українська російська англійська
Арбітражні керуючі зможуть об'єднатися у Всеукраїнську саморегулівну організацію
19.12.2012 | 17:03
Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів затвердив порядок визнання Міністерством юстиції статусу Всеукраїнської саморегулівної організації арбітражних керуючих. Відповідну постанову, проект якої розробляв Мін’юст, було ухвалено 19 грудня 2012 року на засіданні Уряду.

  Постанову прийнято з метою реалізації положень  статті 117 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», який набирає чинності з 19 січня 2013 року.

Як відомо, даним законом встановлено, що саморегулівною організацією арбітражних керуючих є всеукраїнська громадська організація, що об’єднує арбітражних керуючих. Організація має право здійснювати контроль за виконанням законодавства у сфері діяльності арбітражних керуючихїї членів; брати участь у розробці відповідних нормативно-правових актів; брати участь у професійній підготовці арбітражних керуючих та у складі кваліфікаційної та дисциплінарної комісій; захищати інтереси членів саморегулівної організації арбітражних керуючих в органах державної влади; інформувати суспільство про практику та проблемні питання у процедурах відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом тощо.

Таким чином, з метою реалізації положень Закону Кабінет Міністрів визначив порядок визнання Мін’юстом України статусу Всеукраїнської саморегулівної організації арбітражних керуючих та загальні вимоги до саморегулівних організацій арбітражних керуючих, що мають намір отримати статус Всеукраїнської. Визначено також перелік документів, що подаються до Мін’юсту для отримання такого статусу, терміни розгляду заяв та порядок і підстави анулювання статусу Всеукраїнської саморегулівної організації арбітражних керуючих.

Так, наприклад, Саморегулівна організація арбітражних керуючих зможе набути статусу Всеукраїнської в разі, якщо вона відповідає таким критеріям, як: наявність у складі організації не менше ста арбітражних керуючих; участь членів організації не менше ніж в ста процедурах, що застосовуються у справах про банкрутство; наявність розроблених відповідно до вимог закону правил професійної діяльності арбітражних керуючих - членів організації; створення органів управління і спеціалізованих органів саморегулівної організації арбітражних керуючих.

Загалом наслідком прийняття згаданої постанови Кабміну стане чітке визначення порядку визнання статусу Всеукраїнської саморегулівної організації арбітражних керуючих державним органом з питань банкрутства.

 

 

версія для друку