українська російська англійська
В Україні вдалося зберегти стабільну і контрольовану епізоотичну ситуацію
20.12.2012 | 09:51
Прес-служба Державної ветеринарної та фітосанітарної служби

Цього року в Україні вдалося зберегти стабільну і контрольовану епізоотичну ситуацію. Про це повідомив  Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Володимир Горжеєв.

"Цього року в Україні вдалося зберегти стабільну епізоотичну ситуацію... У першу чергу я хотів би відзначити таку хворобу як туберкульоз. Ще 15-20 років тому на території України була величезна кількість неблагополучних щодо туберкульозу господарств... На сьогодні залишилося тільки одне – у Кіровоградській області", - зазначив він. Також, за словами Володимира Горжеєва, покращилася ситуація з лейкозом великої рогатої худоби. "Крім того, у нас офіційно залишилося тільки чотири неблагополучні пункти щодо лейкозу – два в Рівненській і по одному в Донецькій і Харківській областях", - заявив він.

Основним завданням України сьогодні, за словами Володимира Горжеєва, є недопущення занесення на свою територію таких особливо небезпечних хвороб тварин як ящур, високопатогенний грип птиці, чума дрібних жуйних, хвороба Ньюкасла, класична чума свиней, блютанг, Шмалленберг і особливо африканська чума свиней, випадки зараження якої продовжують фіксувати в Росії останні п'ять років.

"Ми готові до цього... я не можу сказати, що не буде занесений збудник у найближчі місяці або роки. Такі випадки можуть бути, але тут головне, як оперативно буде поставлений діагноз і як спрацюють  регіональні органи влади, Уряд і Державна ветеринарна служба", - зазначив керівник  Держветфітослужби України.

 

версія для друку