українська російська англійська
Уряд подбав про вдосконалення держрегулювання у сфері зовнішньоекономічної діяльності
22.12.2012 | 10:00
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

19 грудня 2012 року Уряд прийняв постанову «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України  від  29 квітня 1999 р. № 756 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Основною метою документа є приведення актів Кабінету Міністрів України у відповідність із Законом, удосконалення державного регулювання у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності», прийнятим Верховною Радою України 5 липня 2012 року, скасовано дозвільний документ – разовий індивідуальний дозвіл на перевищення термінів імпортування товарів за бартерними договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва та  встановлено єдині терміни здійснення товарообмінних (бартерних) операцій у сфері зовнішньоекономічної діяльності для всіх видів договорів.

На виконання норм Закону з метою приведення актів Кабінету Міністрів України у відповідність до нього постановою скасовуються порядок видачі разового індивідуального дозволу на перевищення встановлених строків ввезення товарів (виконання робіт, надання послуг), які імпортуються за бартерними договорами, а також порядок віднесення бартерних договорів до таких, що передбачають виробничу кооперацію, консигнацію, комплексне будівництво, поставку складних технічних виробів і товарів спеціального призначення.  Передбачено також скасування переліку високоліквідних товарів, у разі експорту яких за бартерним договором термін ввезення на митну територію України імпортних товарів не повинен перевищувати 60 календарних днів з дати оформлення вивізної вантажної митної декларації.

Реалізація постанови сприятиме удосконаленню регуляторної бази у сфері здійснення бартерних операцій у зовнішньоекономічній діяльності.

 

версія для друку