українська російська англійська
Затверджено Тарифну політику залізниць країн СНД на перевезення вантажів на 2013 рік
20.12.2012 | 14:24
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Із 00 годин 1 січня 2013 року при перевезенні транзитних вантажів залізничним транспортом України вводиться в дію Тарифна політика Залізниць держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав на перевезення вантажів у міжнародному сполученні на 2013 фрахтовий рік, прийнята XXI Тарифною Конференцією залізничних адміністрацій-учасниць Тарифної Угоди. Відповідний наказ підписано Міністерством інфраструктури України та зареєстровано в Міністерстві юстиції 7 грудня 2012 року.

Наказ передбачає застосування при перевезенні транзитних вантажів по території України Тарифної політики. Так, уведення в дію наказу передбачає встановлення відповідно до міжнародних договорів на залізничному транспорті України транзитного тарифу: він застосовується для перевезень транзитних вантажів залізницею України.

Наказом встановлені базові ставки на перевезення транзитних вантажів - відповідно до відстані, на яку перевозиться вантаж. Вони поширюються на перевезення наливних вантажів повагонними відправками в цистернах і бункерних напіввагонах, перевезення вантажів повагонними відправками в універсальному рухомому складі, перевезення завантажених та порожніх універсальних великотоннажних контейнерів, а також перевезення завантажених та порожніх універсальних середньотонажних контейнерів.

До Тарифної політики згідно з пропозиціями залізничних адміністрацій були внесені зміни та доповнення. Серед новаторств - введені правила визначення плати за перевезення приватних (власних) навантажених і порожніх вагонів (без перевантаження) при виявленні під час транспортування технічної несправності (якщо ушкодження сталося не з вини залізниці), що перешкоджає продовженню перевезення, і здійсненні поточного відчіпного ремонту таких вагонів не на станції відчеплення (пункт 3.2.7). Відтак якщо вагон було ушкоджено не з вини залізниці, то всі витрати бере на себе вантажовідправник.

У Тарифній політиці, що вступає в силу із 2013 року, також актуалізовані правила визначення плати за перевезення пристроїв, а також у вагонах, обладнаних знімним та незнімним устаткуванням – відтак цей пункт приведено у відповідність з правилами Міжнародного транзитного тарифу.

Крім того, внесені зміни, пов’язані з веденням з 01.07.2012 актуалізованої версії цієї номенклатури.

Також були внесені зміни до Порядку розрахунку і округлення базової ставки і округлення провізних платежів: він доповнений положеннями, що регламентують порядок округлення додаткових зборів та провізної плати після застосування коефіцієнтів і індексів, а також провізних платежів при перерахунку в дол. США або євро.

Довідка

Наказ «Про Тарифну політику Залізниць держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав на перевезення вантажів у міжнародному сполученні на 2013 фрахтовий рік» розроблено на виконання положень пункту 16 статті 2 Тарифної Угоди залізничних адміністрацій (Залізниць) держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав від 17 лютого 1993 року для реалізацій рішень XXI Тарифної Конференції залізничних адміністрацій (Залізниць) держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (30 жовтня – 02 листопада 2012 року, м. Баку).

XXI Тарифною Конференцією були погоджені зміни до Тарифної Угоди, прийнята Тарифна політика залізниць держав-учасниць СНД на перевезення вантажів в міжнародному сполученні на 2013 фрахтовий рік.

 

 

 

версія для друку