українська російська англійська
Вінницькі дитячі омбудсмени провели урок правознавства в МОНмолодьспорті
20.12.2012 | 14:36
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

19 грудня 2012 року у форматі відкритого діалогу вперше в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту відбулася зустріч заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Бориса Жебровського з першими дитячими омбудсменами з м. Вінниці. Природнім є те, що самі діти стають на захист свої прав. Як зазначив на початку зустрічі Борис Жебровський: «Ніхто краще не розуміє дітей, крім самих дітей».

Слід зазначити, що дитячий омбудсмен Вінниці – це громадський представник прав дітей в місцевій владі, а також в державних органах – всюди, де потрібно адвокувати та захищати права дітей. Обрання омбудсменів відбувається шляхом відкритого конкурсу серед учнів усіх шкіл міста за результатами суворих випробувань – письмових творів, публічних дискусій, рольових ігор, захисту програм своєї діяльності.  Після спеціалізованого навчання за участю психологів, юристів, фахівців з соціальної роботи омбудсмени з початку навчального року розпочинають активну правозахисну діяльність.

Відповідаючи на запитання заступника Міністра, координатор шкільних омбудсменів Тимур Мустафаєв окреслив основні напрями роботи зазначеного органу: сприяння реалізації Конвенції ООН про права дитини у м. Вінниці; підвищення поінформованості дітей та громади міста про їхні права, через органи освіти та засоби масової інформації; моніторинг стану дотримання прав дітей в місті; вирішення питань, що стосуються захисту прав дітей, як пріоритетних у місцевих органах влади, а також сприяння змінам у ставлення громади міста до проблем дітей; надання конкретної допомоги дітям, права яких порушені, шляхом звернення до органів влади та правоохоронних органів, відповідно до їх компетенції.

Учасники зустрічі розповіли про конкретні справи, які реалізовували протягом минулого року: проведення експертизи системи роботи громадського транспорту; моніторинг якості дитячого харчування у навчальних закладах міста; аналіз медичного обслуговування учнів та участь в спільному семінарі з даного питання з головними лікарями медичних установ; проведення благодійних вистав.

Дитячі омбудсмени наголосили, що найважливіше завдання, яке вони ставлять перед собою – зробити своє рідне місто комфортним для проживання всіх громадян. Завдяки цікавим, різним за формою справам, проектам, заходам юні вінничани вносять свій вклад у розвиток рідного міста, у справу захисту прав дітей.

 

версія для друку