українська російська англійська
Найближчим часом Україна розширить спектр експортованої агропродукції
20.12.2012 | 15:10
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Вітчизняна сільгосппродукція користується постійним попитом на зовнішньому ринку та займає на ньому одну з провідних позицій. Проте аграрії мають бути готові до постійної конкуренції з іншими країнами, а Україна повинна стати виробником широкого спектру сільгосппродукції, яка експортується за кордон. Про це під час підсумкового засідання Громадської ради повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Ми повинні розуміти, що ринок сільгосппродукції та продуктів харчування є дуже жорстким. І тому вітчизняні виробники мають бути готові до конкуренції з розвинутими країнами, які на зовнішніх ринках вже присутні багато років», − зазначив керывник відомства.

Міністр наголосив, що цього року Україна експортує сільгосппродукції на 17 мільярдів доларів, що майже на 20% більше, ніж минулого. Збільшенню цих показників сприяв і той факт, що для вітчизняної продукції відкрився ринок ЄС.

«Для нас важливо, що в цьому році ми наростили обсяги експорту сільгосппродукції та продуктів харчування до країн ЄС. На сьогодні країни Європи посідають друге місце за споживанням нашої продукції. Це свідчить про те, що нашу продукцію визнали», − зазначив Микола Присяжнюк.

Також Міністр зауважив, що Україна має найближчими роками перетворитися на виробника майже всіх груп сільгосппродукції.  

«На сьогодні ми розуміємо, що зовнішні ринки чекають від нас зернову, олійну та інші групи сільгосппродукції. Тож наразі природно-кліматичні умови, які існують в Україні, дозволяють вирощувати майже всі групи сільськогосподарських культур, за винятком екзотичних овочів і фруктів», − зазначив керівник відомства.

 

 

версія для друку