українська російська англійська
Держводагентство здійснює заходи щодо екологічного покращення річки Устя
21.12.2012 | 11:22
Прес-служба Державного агентства водних ресурсів

20 грудня 2012 року за ініціативи голови Рівненської облдержадміністрації Василя Берташа та Голови Держводагентства Василя Сташука на засіданні секції науково-технічної ради Держводагентства розглядалося питання щодо проведення комплексу заходів з екологічного оздоровлення річки Устя у Рівненській області.

З метою покращення екологічного стану річки Устя, на сьогодні, в Рівненській області розроблено Програму розчищення і впорядкування малих річок та охорони підземних вод від забруднення на 2011-2015 роки; проектно-кошторисну документацію на проведення заходів з захисту від підтоплення сільськогосподарських угідь та населених пунктів та виконання робіт з відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Устя Рівненського району; проектно-кошторисну документацію на реконструкцію шлюза-регулятора на річці Устя в с.Городок Рівненського району.

Також було визначено, що першочерговою роботою зі встановлення та усунення причин, що негативно впливають на стан річки Устя є розробка техніко-економічного обґрунтування щодо покращення екологічної ситуації у басейні річки Устя, активізація роботи з відповідними державними службами щодо зменшення рівня забруднення зворотних стічних вод підприємств, які здійснюють скиди у р.Устя.

Довідково

Річка Устя належить до басейну річки Горинь і є її лівою притокою першого порядку. Басейн річки розташований в межах лісової зони. Протікає річка по території Рівненської області. Довжина річки 65,7 км, площа водозбору 755 км2, залісненість 8,0 %, заболоченість 0,2 %, озерність 0,1%. Власний стік річки зарегульований помірно. Загальна кількість ставків і водосховищ, які регулюють місцевий стік складає 14 штук, а їх сумарний об'єм 10,9 млн.м3.

 

 

версія для друку