українська російська англійська
У 2013 році прогнозується розширення посівів пшениці
21.12.2012 | 11:30
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У попередній структурі посівів на 2013 рік передбачено збільшення зернового клину. Зокрема, прогнозується розширення посівних площ під пшеницею, за рахунок кращого збереження посівів у зимово-весняний період. Загалом цьогоріч озимі культури в усіх регіонах посіяні насінням високих репродукцій. У свою чергу це допоможе на 20-30% збільшити виробництво окремих культур. Про це час підсумкового засідання колегії повідомив директор департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства Олександр Демидов.

  «Якщо брати прогнозовану структуру посівів на 2013 рік, то передбачено збільшення зернового клину. Так, за даними Держкомстату України озимі культури на зерно під урожай 2013 року посіяні на площі 8,1 млн. га, в тому числі: пшениці – 6,7 млн. га, ячменю – 1,1 млн. га, жита – 304 тис. га. Стан посівів озимих зернових кращий за середньорічні показники останніх 10 років, що дає підстави розраховувати на їх успішну перезимівлю та збереження при відновлення весняної вегетації. Також аграрії розширяють посівні площі під кукурудзою на зерно, яка наразі стає однією з основних експортних культур. Окрім того, зростуть площі під ріпаком. На рівні 2012 року передбачаються обсяги посівів ячменю, гречки, цукрових буряків, сої, картоплі та овочів», - зазначив Олександр Демидов.

  Директор департаменту також наголосив, що за даними регіонів, цьогоріч озимі культури посіяні насінням високих репродукцій, яким були забезпечені всі регіони. Окрім того, значний обсяг насіння наявний у Державному резервному фонді. Олександр Демидов підкреслив, що саме завдяки використанню високоякісного насіння можна значно збільшити  урожайність та обсяги виробництва певних культур.

«За рахунок використання сортових ресурсів можна збільшити на 20-30% обсяги виробництва озимих зернових культур та сої, на 30-45% - кукурудзи, на 30-40% - цукрового буряка, а також на 25-50% - соняшнику», - поінформував Олександр Демидов.

                                                

 

 

версія для друку