українська російська англійська
НАНУ та Держводагентство підписали Угоду про співпрацю
21.12.2012 | 11:41
Прес-служба Державного агентства водних ресурсів

20 грудня 2012 року Президентом Національної академії наук України Борисом Патоном та Головою Державного агентства водних ресурсів України Василем Сташуком було підписано Угоду про співпрацю між Національною академією наук України та Державним агентством водних ресурсів України.

Метою підписання зазначеної угоди є необхідність належного наукового забезпечення реалізації державної політики у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів, розвитку водного господарства і меліорації земель та експлуатації державних водогосподарських об’єктів комплексного призначення, міжгосподарських зрошувальних і осушувальних систем в умовах сучасних змін клімату, для ефективного спільного використання наукового і науково-технічного потенціалу та ін.

Угодою, зокрема, визначено порядок взаємодії та співробітництва між сторонами щодо формування та реалізації на конкурсних засадах пріоритетних інноваційних та інвестиційних програм і проектів, інформаційного та наукового забезпечення у сфері розвитку водного господарства.

Пріоритетними напрямками співробітництва визначено:

управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів, поліпшення їх екологічного стану;

забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених угідь;

першочергове забезпечення централізованим водопостачанням сільських населених пунктів, що користуються привізною водою;

захист сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод та комплексний протипаводковий захист у басейнах річок Дністра, Пруту та Сірету, а також у басейні р. Тиси у Закарпатській області;

міжнародне співробітництво на транскордонних водних об’єктах.

 

версія для друку