українська російська англійська
МНС ліквідовує наслідки несприятливих погодних умов
21.12.2012 | 13:16
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

На цей час на території України спостерігається морозна погода, переважно без опадів. Температура повітря у центральних, західних та східних областях -9…-16°С, на півдні -5…+2°С, незначні опади у вигляді мокрого снігу з дощем.

На території країни встановлено 2 791 пункт обігріву.

До заходів з подолання наслідків складних погодних умов  всього залучено 11 686 осіб та 3 249 од. техніки, у тому числі від МНС – 337 рятувальників та 87 од. техніки,  від комунальних підприємств – 8 766 осіб та 2 639 од. техніки, від МВС – 2 271 осіб та 459 од. техніки, від Міноборони – 312 осіб та  64 од. техніки.

Відповідно до рішення Уряду створено оперативний штаб з координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади під керівництвом першого заступника Міністра надзвичайних ситуацій Віталія Бута. До складу штабу увійшли представники Міненерговугілля, МОЗ, Мінінфраструктури, МО, МВС, Мінсоцполітики  та інші. В МНС у цілодобовому режимі працює робоча група Оперативного штабу.

Станом на 21 грудня проїзд дорогами державного та регіонального значення забезпечено. Тривають роботи на дорогах місцевого значення поблизу 243 населених пунктів у 10 областях, де є ускладнення руху транспорту. Зокрема, це Вінницька, Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька області.

У Донецькій області на автодорозі «Артемівськ–Лисичанськ», де на кордоні з Луганською областю у снігових заметах опинилось понад 67 автівок, рух автотранспорту відновлено.

Досі обмежено транспортне сполучення з 4 населеними пунктами у Херсонській області (Арабатська стрілка). 19 грудня в результаті посилення східного вітру до 25-30 м/с сталося перемивання автодороги за напрямком «Генічеськ – Стрілкове» в районі проток Тонка та Промоїна протяжністю приблизно 500 м та глибиною 40-50 см.  Тут організоване цілодобове чергування підрозділів МВС, МНС та Херсонського облавтодору. Рятувальники МНС забезпечують доставку продуктів та питної води до 4 населених пунктів.

Роботи з відновлення електропостачання населених пунктів тривають. Протягом доби повністю відновлено електропостачання в Одеській області. 

МНС організовано взаємодію з підрозділами обленерго та виділено 18 людей особового складу та 7 од. техніки для доставки аварійних бригад у важкодоступні місця в Криму та Київській області. Для забезпечення електропостачання найбільш важливих об’єктів життєзабезпечення населення та лікувальних закладів в Іванківському районі залучено 7 пересувних електростанцій.

Через негоду (сильні пориви вітру 20-25 м/с, ожеледиця, мокрий сніг) відмінено авіарейси в аеропорту міста Сімферополь.

версія для друку