українська російська англійська
У МНС проведено засідання оперативного штабу координації дій всіх відомств під час ліквідації наслідків негоди
21.12.2012 | 17:10
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

21 грудня в МНС України відбулося засідання оперативного штабу з координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади для оперативного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з несприятливими погодними умовами протягом зимового періоду 2012/2013 року.

Захід пройшов під головуванням першого заступника Міністра надзвичайних ситуацій Віталія Бута. У засіданні також взяли участь заступник Міністра МНС Василь Квашук, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех, перший заступник Міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Олександр Аліпов, заступник Міністра оборони  Володимир Можаровський, заступник Міністра соціальної політики В'ячеслав Коломієць, заступник начальника Департаменту громадської безпеки МВС Володимир Гриняк, радник Міністра охорони здоров`я України Володимир Юрченко та представники інших відомств, які долучаються до ліквідації наслідків негоди.

Під час засідання учасники домовилися вжити вичерпних заходів для завершення відновлення електропостачання населених пунктів у Київській області та Криму. МНС, МВС та Мінінфраструктури у разі необхідності надаватиме бригадам обленерго спеціальну техніку підвищеної прохідності. Крім того, були досягнуті домовленості, що МВС надасть допомогу бригадами обленерго при транспортуванні великогабаритних конструкцій.

У свою чергу Віталій Бут закликав членів штабу вжити всіх засобів для відновлення електропостачання найближчим часом та посилити моніторинг ситуації, щоб не допустити подібних аварій у новорічні свята.

Під час засідання начальник Управління експлуатаційного утримання доріг та безпеки руху Державного агентства автомобільних доріг Олександр Сухоносов подякував рятувальникам за надану допомогу у ліквідації наслідків негоди. Він наголосив, що з питаннями про стан автомобільних доріг в країні громадяни можуть звертатися до Укравтодору за номером телефону (044) 287-11-40.

Водночас за ініціативи Віталія Бута та Василя Квашука на засіданні було прийняте рішення, що Держагентство автомобільних доріг розроблятиме карти та вчасно доводитиме до відома громадян всі можливі об'їзні маршрути у випадку виникнення заторів на автодорогах.

Василь Квашук наголосив, що всі відомства, які залучаються до ліквідації наслідків негоди та які відповідають за стан автомобільних доріг, повинні зробити все можливе, щоб якомога швидше поширювати інформацію серед ЗМІ про погодні умови в країні та рекомендації щодо основних правил поведінки.

Для надання допомоги малозахищеним верствам населення Віталій Бут прийняв рішення максимально розширити мережу пунктів обігріву по всій країні.  У свою чергу В'ячеслав Коломієць повідомив, що Міністерство соціальної політики створило додатково 3 тисячі ліжкомісць у закладах, де можуть тимчасово розміститися безпритульні, і по можливості ця кількість буде постійно збільшуватись.

Разом з рятувальниками до роботи з громадянами залучаються представники місцевої влади, Мінсоцполітики та Всеукраїнської організації Червоного Хреста. Патронажні сестри та волонтери Червоного Хреста працюють у пунктах разом з представниками МНС, іншими відомствами, а також створили пункти обігріву у власних медико-соціальних центрах. Усі сторони, які брали участь у заході, домовились у максимально стислі терміни посилити роботу з надання допомоги громадянам.

 

версія для друку