українська російська англійська
Уряд посилює соціальний захист колишніх політв'язнів, репресованих та членів їх сімей
22.12.2012 | 11:06
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів щодо посилення соціального захисту колишніх політичних в’язнів, репресованих та членів їх сімей на період до 2015 року. Відповідне розпорядження № 1052 Уряд прийняв на засіданні 19 грудня 2012 року.

План, зокрема, передбачає проведення моніторингу виконання актів законодавства з питань соцзахисту колишніх політичних в’язнів, репресованих та членів їх сімей.

Відповідні органи місцевої влади зобов’язані поцікавитися матеріально-побутовими умовами проживання цих громадян і надати допомогу тим, хто її потребує.

План також передбачає диспансеризацію колишніх політв’язнів і репресованих, надання необхідної меддопомоги та забезпечення лікування у закладах охорони здоров’я, а також забезпечення інвалідів унаслідок репресій санаторно-курортними путівками.

Крім того, мають бути надані соціальні послуги одиноким колишнім політичним в’язням, репресованим та членам їх сімей, які є громадянами похилого віку або інвалідами, з урахуванням вимог Закону України «Про соціальні послуги».

Упродовж зазначеного періоду також буде продовжена робота із забезпечення колишніх політв’язнів і репресованих, які є інвалідами внаслідок репресій, автомобілями, а також вживатимуться заходи для поліпшення житлових умов реабілітованих громадян, які цього потребують.

Разом з тим, Рада міністрів АРК, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації повинні розробити і затвердити до 29 грудня 2012 р. регіональні плани заходів щодо посилення соціального захисту колишніх політичних в’язнів, репресованих та членів їх сімей на період до 2015 року.

 

версія для друку