українська російська англійська
У Києві відзначено 95-ту річницю дипломатичної служби України
22.12.2012 | 12:35
Прес-служба Міністерства закордонних справ

21 грудня у Києві пройшли урочисті заходи з нагоди 95-ї річниці дипломатичної служби України.

Глава МЗС України Костянтин Грищенко поклав квіти до пам’ятної дошки першому Міністру закордонних справ Української Народної Республіки Олександру Шульгину, а також взяв участь у церемонії відкриття меморіальної дошки на честь Міністра закордонних справ УРСР у 1966-1970 роках Дмитра Білоколоса (вул. Інститутська, 16).

У Дипломатичній академії при МЗС України відбулися урочисті збори під головуванням Міністра закордонних справ К. Грищенка. Під час цього заходу було оголошено вітальне слово від імені Президента України В.Януковича, в якому Глава держави відзначив, що пріоритетними завданнями міжнародних відносин нашої держави є підвищення ефективності економічної складової зовнішньої політики, забезпечення укладення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом і головування України в ОБСЄ.

Вітання українським дипломатам надіслали також Голова Верховної Ради В.Рибак, Прем’єр-міністр М.Азаров, керівники окремих міністерств і відомств України.

З нагоди професійного свята деяким працівникам дипломатичної служби присвоєні дипломатичні ранги. Пам’ятні емблеми Міністерства закордонних справ України були вручені ветеранам дипломатичної служби, а також працівникам МЗС за їх багаторічну успішну працю на зовнішньополітичному напрямку України.

Довідково: відповідно до Указу Президента України, професійне свято – День працівників дипломатичної служби України щороку відзначається 22 грудня. Рівно 95 років тому, 22 грудня 1917 року, було утворено Генеральний секретаріат міжнародних справ Української Народної Республіки, який вважається праобразом першого зовнішньополітичного відомства України ХХ століття.

 

версія для друку