українська російська англійська
Майже чотири доби у Криму морські льотчики ВМС допомагали аварійним бригадам комунальних служб подолати наслідки стихії
24.12.2012 | 10:42
Прес-служба Міністерства оборони

У селищі міського типу Новофедорівка, що у Сакському районі Автономної Республіки Крим, майже чотири доби військовослужбовці Сакської морської авіаційної бригади ВМС Збройних Сил України допомагали аварійно-ремонтним бригадам комунальних служб відновити електро- та водопостачання.

У ніч з 18 на 19 грудня внаслідок погіршення погодних умов при сильних поривах вітру селище міського типу Новофедорівка, де дислоковані підрозділи морської авіації ВМС, було повністю знеструмлене. Окрім того, внаслідок знеструмлення у селищі міського типу Новофедорівці були відключені насосні мережі, які подавали воду населенню.

На місці події працювали аварійні бригади “Крименерго”. Дві освітлювальні машини з прожекторами зі складу Сакської морської авіаційної бригади ВМС забезпечували роботу енергетиків з ліквідації наслідків стихійного лиха. Також командуванням морської авіаційної бригади ВМС ЗС України було виділено пожежну машину, яка у трьох місцях Новофедорівки двічі на день проводила видачу питної води місцевому населенню.

Аварія на мережах електропостачання у Новофедорівці була ліквідована лише близько 21.00 23 грудня.

Начальник штабу – перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Дмитро Шакуро запевнив, що військові моряки й надалі готові допомогти місцевому населенню у боротьбі зі стихією.

Командуванням ВМС ЗС України налагоджена постійна взаємодія з місцевими органами державної влади та іншими силовими структурами на випадок спільних дій з ліквідації наслідків стихії. У постійній готовності до розгортання перебуває оперативна група ВМС з ліквідації наслідків природних та техногенних катастроф.

Як повідомив 24 грудня 2012 року начальник управління оперативного (бойового) забезпечення – заступник начальника штабу ВМС ЗС України з оперативного забезпечення капітан 1 рангу Ігор Матус, у годинній готовності до ліквідації наслідків стихії та допомоги місцевому населенню на території Кримського півострова знаходиться майже 200 військовослужбовців та 14 одиниць важкої техніки (екскаваторів, інженерних машин розгородження та тягачів), а також п’ять автомобілів зв’язку для забезпечення управління роботами.

«Окрім того, на випадок ускладнення погодних умов у чотирьохгодинній готовності перебуває ще близько 20 одиниць техніки та 70 чоловік особового складу, – сказав капітан 1 рангу Ігор Матус. – Усі підрозділи забезпечені теплим одягом, шанцевим інструментом, додатковим харчуванням та переносними засобами зв’язку. Ми також готові до розгортання пунктів обігріву у різних місцях півострова».

Чергові сили ВМС ЗС України знаходяться у постійних пунктах дислокації у Бахчисараї, Сімферополі, Перевальному, Феодосії та Керчі.

версія для друку