українська російська англійська
Затверджено програми розвитку гірничодобувних підприємств на 2013 рік
24.12.2012 | 18:05
Прес-служба Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки

Під час розгляду й погодження планів розвитку гірничих робіт підпорядковані Криворізькому теруправлінню гірничодобудівні підприємства Дніпропетровської, Полтавської та Запорізької областей представили свої досягнення  у сфері промислової безпеки та охорони праці.

Перший заступник Голови Держгірпромнагляду Віктор Шайтан, ознайомившись з програмами, залишився задоволений зростанням виробничих показників та, з огляду на представлені програми, висловив сподівання на подальший успішний розвиток підприємств.

Особливу увагу було приділено паспортизації будівель та споруд, впровадженню програмного комплексу «Вентиляція шахт», безпечному проведенню вибухових робіт та експлуатації обладнання й механізмів.

Усі без винятку пожежонебезпечні ділянки комбінатів та шахт протягом 2012 року обладнано системами автоматичного пожежогасіння й сигналізації. Зафіксовано позитивну динаміку у процесі переходу гірничодобувних підприємств на використання екологічно безпечних безтротилових вибухових речовин.

Одні з найбільших гірничозбагачувальних комбінатів України – Північний, Центральний та Інгулецький вкладають в роботу з охорони праці та промислової безпеки значні суми. На сьогоднішній день витрати на одного працівника в рік на охорону праці на цих підприємствах становлять понад 11 тисяч гривень. Протягом останніх декількох років ця сума зростає, незважаючи на збільшення планових завдань, що свідчить про пріоритетність питання охорони праці і промислової безпеки.    

До проекту Загальнодержавної  цільової соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2012-2016 роки включено питання «Розроблення техніко-економічного обґрунтування створення та впровадження геоіформаційної системи моніторингу стану пустот і геомеханічного стану масивів порід «ГІСКривбас» та створення постійно діючої тривимірної геолого-маркшейдерської та тектонічної моделі Кривбасу».

Під час  розгляду та погодження планів гірничих робіт на 2013 рік для підприємств внесено пропозицію під час складання фінансових планів розвитку підприємства на 2013-2015р.р., передбачати статті бюджету: «Використання та впровадження ГІС(технологічна основа створення географічних інформаційних систем, що дозволяють реалізувати їхні функціональні можливості) моніторингу стану масивів порід».

На заході були присутні фахівці Держгірпромнагляду, Перший заступник міністра екології та природних ресурсів України, працівники Науково-дослідного інституту безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній промисловості, науково-дослідного гірничорудного інституту, інституту проблем природокористування та екології, представники підприємств Метінвест Холдингу, ПАТ «Центральний ГЗК», ПАТ «Інгулецький ГЗК» та інші.

версія для друку