українська російська англійська
Микола Азаров: Необхідно знайти компроміси взаємодії України з ЄС та МС
24.12.2012 | 19:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Необхідно вивчити і знайти компроміси взаємодії України з Європейським Союзом та Митним Союзом. Про це Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, відповідаючи на запитання користувача соціальної мережі Фейсбук.

Микола Азаров зазначив, що «Міністр закордонних справ Росії С.В.Лавров абсолютно правий, кажучи про те, що і Митний Союз Росії, Казахстану і Білорусії, і Європейський Союз засновані на принципах СОТ. Для Євросоюзу це абсолютно очевидно, оскільки всі країни ЄС є одночасно членами СОТ».

Однак, зазначив Прем'єр-міністр, «для Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусії це не зовсім так, оскільки Казахстан і Білорусь ще не є членами СОТ, а Росія лише недавно вступила в цю організацію, але, тим не менш, при складанні основоположних документів Митного союзу використовувалися норми і правила СОТ».

Що стосується сумісності, за словами Миколи Азарова, то «вся справа полягає в рівні митного захисту і цілому ряді інших положень, що визначають функціонування двох митних союзів (ЄС і МС), саме вони повинні бути сумісні».

Глава Уряду навів приклад, що «якщо рівні митного захисту за конкретної товарної позиції значно між собою відрізняються, то тоді це буде предметом окремих переговорів». «Тому питання сумісності - це дуже складне питання. Саме тому наша взаємодія і там, і там повинна бути вивчена, і повинні бути знайдені компроміси. У чому я з Міністром Лавровим абсолютно згоден, так це в тому, що пошук і знаходження цих компромісів можливі», - наголосив Микола Азаров.

 

версія для друку