українська російська англійська
Показник заповідності Закарпаття зріс до 14%
25.12.2012 | 09:58
Закарпатська ОДА

Показник заповідності Закарпаття зріс до 14%. Про це повідомив начальник державного управління охорони навколишнього середовища в Закарпатській області Андрій Погорєлов.

«У 2012 створено нові об’єкти природно-заповідного фонду. Зокрема, ландшафтний заказник «Остра» в Ужгородському районі та лісовий заказник «Привододільний» у Воловецькому районі. Відтак, показник заповідності в області зріс до 13,9%. Проводилися заходи щодо збереження популяції бурих ведмедів у карпатських лісах», - розповів посадовець.

Наразі на території краю налічується 169 ведмедів цього виду. Також було виготовлено картографічну документацію щодо зон можливого затоплення (протяжність 596 км).

Планується і розширення території Ужанського національного природного парку. Заповідну зону створено ще у 1999 році. Парк розташований у Великоберезнянському районі, межує з Польщею та Словаччиною. Розширення парку заплановано провести за рахунок площ, що вже входять до його складу без вилучення від землекористувачів. Сьогодні загальна площа парку – 39159,3 га. Розташована заповідна зона на території 13 сільрад в 20-ти селах, де проживає понад 13 тисяч населення.

 

версія для друку