українська російська англійська
Держприкордонслужба працює над недопущенням черг на кордоні під час новорічних і різдвяних свят
25.12.2012 | 10:17
Прес-служба Державної прикордонної служби

Державна прикордонна служба України інформує, що наприкінці грудня цього року і в першій половині січня наступного року слід очікувати зростання потоку пасажирів та транспортних засобів у пунктах пропуску через кордон майже в 2-2,5 раза. Це обумовлено святкуванням новорічних та Різдвяних свят, а також закінченням річних комерційних контрактів на перевезення вантажів. Додаткове ускладнення обстановки можливе через погодні умови, погіршення яких, може призвести до збільшення ризиків переохолодження учасників міжнародного руху.

Прикордонне відомство робить все можливе, щоб на кордоні не виникали черги, а подорожі людей були комфортними. З метою забезпечення ритмічності пропускних операцій у пунктах пропуску та створення комфортних умов для подорожуючих Держприкордонслужба ініціювала проведення низки координаційних нарад із залученням представників державних контролюючих служб та органів місцевого самоврядування. Були визначені заходи з підготовки пунктів пропуску до функціонування під час несприятливих погодних умов, роботи під час різкого збільшення пасажиро-транспортних потоків, облаштування окремих місць для обігріву громадян та стоянок транспортних засобів,  а також надання допомоги особам, які зазнали лиха. Для завчасного отримання попередньої інформації стосовно переміщення через державний кордон організованих груп, у тому числі й дитячих, додаткових туристичних поїздів, автобусів та автоколон було  залучено перевізників, туристичних операторів та адміністрації підприємств.

Окремо розглядалося питання пропуску через кордон вантажних автомобілів в пункті пропуску «Ягодин», що на Волині. Основна причина накопичення вантажівок на цьому напрямку обумовлена погодними умовами та найкоротшим для більшості перевізників напрямком до Варшави. З метою стабілізації ситуації за зменшення часу для проходження контрольних процедур було вирішено збільшити кількість прикордонних нарядів, інспекторів митниці та представників інших контрольних служб в межах своєї компетенції, проведено зустріч з прикордонниками Польщі щодо уточнення технології пропуску для збільшення пропускних операцій під час новорічних та Різдвяних свят.

Державна прикордонна служба України ще раз звертає увагу громадян, які перетинатимуть у цей період державний кордон, на необхідність ознайомитись з порядком та особливостями перетинання державного кордону України для  уникнення непорозумінь у пунктах пропуску.

Довідкову інформацію щодо порядку перетину державного кордону громадянами України, іноземцями та пасажирами з дітьми  можна отримати на офіційному сайті Державної прикордонної служби України або за телефонам Служби Довіри, що працює цілодобово (044) 527-63-63.

 

 

версія для друку