українська російська англійська
Укрзалізниця розвиває електронний документообіг у зовнішньому вантажному сполученні
25.12.2012 | 12:29
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця розвиває електронний документообіг у зовнішньому вантажному сполученні – у взаємодії з іншими залізничними адміністраціями. Зокрема, впродовж 2012 року, на прикордонних переходах Укрзалізниці впроваджено систему оперативної обробки документів на перевезення транзитних вантажів за даними, що обробляються станційними автоматизованими робочими місцями (АРМ). За даними грудня поточного року 95% перевізних документів у зовнішньому вантажному сполученні обробляється в електронному вигляді через  автоматизовані робочі місця.

Для прискорення обробки вагонів та перевізних документів, що надходять з «третіх» країн, залізничники розробили програмне забезпечення АРМ агента УЗ за кордоном. 7 грудня на станції Мостиська ІІ Львівської залізниці відбулося комісійне приймання системи, яка дозволяє завчасно отримувати за допомогою інтернет-технологій вагонну відомість та передаточну відомість на вантажі від агентів із-за кордону, до прибуття поїзду на прикордонну станцію.

Наразі фахівцями Львівської залізниці продовжується робота із впровадження АРМ агента УЗ за кордоном на всіх прикордонних станціях «третіх» країн.

Разом з тим Укрзалізниця продовжує роботи з організації електронного документообігу з найближчими сусідами: Росією та Білоруссю. Зокрема, в жовтні поточного року Укрзалізниця домовилась с ВАТ «РЖД» щодо організації перевезень порожніх приватних вагонів між Україною на Росією за безпаперовою технологією з використанням електронної накладної підписаної електронно-цифровим підписом.

Фахівцями Укрзалізниці проведені всі необхідні роботи для впровадження безпаперових технологій з ВАТ «РЖД» при перевезенні вантажів. Проте за інформацією з ВАТ «РЖД» завершення робіт з доопрацювання програмного забезпечення російською стороною заплановано до кінця січня 2013 року, а початок перевезень вантажів з використанням електронних документів передбачено з 1 лютого 2013 р.

 

версія для друку