українська російська англійська
Колегія Держкомтелерадіо затвердила перелік пам'ятних дат та ювілеїв, які висвітлюватимуться державними мовниками
25.12.2012 | 12:44
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Колегія Держкомтелерадіо України на своєму засіданні 25 грудня затвердила перелік пам’ятних дат, ювілеїв та інших суспільно важливих подій, які висвітлюватимуться державними телерадіокомпаніями у 2013 році.

Перелік сформовано на основі пропозицій, наданих Верховною Радою України, Мінкультури, МОНмолодьспорту, Книжковою палатою України імені Івана Федорова тощо. Наразі він складається з чотирьох розділів - державні свята та дні загальнонаціонального значення; релігійні свята; ювілейні та пам’ятні дати та ювілеї видатних діячів України.

Так, державні мовники та друковані ЗМІ традиційно висвітлюватимуть такі пам’ятні дати, як День Соборності та Свободи України, День Хрещення Київської Русі, День пам’яті жертв голодоморів та інші.

Також до переліку включено цьогорічні ювілеї видатних діячів України – поета, правозахисника Василя Стуса, письменників Миколи Вербицького, Михайла Коцюбинського, Бориса Грінченка, акторів Гната Юри, Раїси Недашківської, видатної поетеси Лесі Українки, публіциста, громадського діяча Дмитра Донцова.

Перелік враховуватиметься державними мовниками при підготовці тематичних планів до державних контрактів на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм.

На думку членів колегії, систематизація переліку пам’ятних дат, ювілеїв та інших суспільно важливих подій у 2013 році сприятиме більш якісній підготовці теле- та радіопередач, створенню документальних фільмів.

 

версія для друку