українська російська англійська
У нормальному стані знаходяться 92% посівів озимих
25.12.2012 | 17:22
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні у доброму і задовільному стані знаходяться  92% посівів озимих. Посів виконано в оптимальні строки та насінням високих репродукцій, що, у свою чергу, сприятиме підвищенню їх урожайності та збільшенню валового виробництва. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Щодо стану посівів, то 92%  перебувають у доброму та задовільному стані. Якщо у минулому році в цей час ми не отримали сходи більше 2 мільйонів гектарів, то цьогоріч лише 360 тисяч гектарів. Зараз наявний сніговий покрив по всій території України. Це захищає сходи озимини від сильних морозів. Окрім того, під урожай 2013 року озимі культури посіяні виключно насінням високих репродукцій, посіви досягли оптимальних фаз розвитку, тобто є більш стійкими до негативних природно-кліматичних факторів. Таким чином, поки що ми маємо оптимальні умови для хорошого майбутнього врожаю», - зазначив Микола Присяжнюк.

Він додав також, що зимуючі культури наразі знаходяться у стані зимового спокою по всій території країни. Завдяки достатньому сніговому покриву на полях умови для перезимівлі складаються цілком задовільно, а у районах, де снігу не було, сильних морозів не спостерігається.

Також Міністр поінформував про внесення мінеральних добрив під урожай наступного року. Так, з його слів, розрахунки показують, що цьогоріч сільгосппідприємствами внесено в середньому 79-80 кілограма мінеральних добрив на гектар, тобто майже на 20 кілограмів більше, ніж у минулому році.

«Є також області, наприклад, Миколаївська, Херсонська, де внесення добрив було збільшено на 40 кілограмів. Однак лідерами за кількістю внесених добрив є Закарпатська область – 159 кілограмів на гектар, Івано-Франківська – 151 кілограм на гектар,  Хмельницька – 137 кілограмів на гектар, Волинська – 125 кілограмів на гектар та Львівська – 122 кілограми на гектар», - зауважив Микола Присяжнюк.

                         

 

 

версія для друку