українська російська англійська
Микола Азаров привітав лауреатів Державних премій України
25.12.2012 | 21:09
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

25 грудня 2012 року Прем’єр-міністр України Микола Азаров взяв участь в урочистій церемонії нагородження лауреатів Державних премій України в галузі науки і техніки 2011 року.

Відкриваючи захід, Микола Азаров наголосив, що врученням наукових нагород держава відзначає найбільш вагомі досягнення українських вчених. «Їхній внесок у розвиток економіки, суспільства важко переоцінити», - зазначив він. 

Микола Азаров зачитав привітання Президента України Віктора Януковича до лауреатів Державних премій, в якому наголошено, «що Україна одна з небагатьох країн світу, яка зберігає право називатися державою великої науки. Здатність вчених і інженерів України генерувати наукові результати світового рівня не просто законний привід для гордості, але міцна основа для економічного суверенітету для нашої країни». Крім того, Президент відзначив, що науковий пошук в українських університетах і лабораторіях багато в чому визначає шлях, яким розвиватиметься наука і технології завтра, і не тільки в нашій країні, оскільки за низкою напрямків Україна задає тон  у світовому науковому співтоваристві».

Державною премією відзначені двадцять робіт, 184 науковців стали лауреатами премії. З них 4 академіки, 13 членів-кореспондентів НАНУ, 109 докторів та 34 кандидати наук, 3 Герої України.  

Відзначено досягнення лікарів, які вперше в Україні розробили та впровадили у практику методи допоміжних репродуктивних технологій лікування безпліддя.

Високо оцінені результати фундаментальної праці провідних  науковців харківської та київської шкіл фізики, які вийшли на сучасний рівень світової нанофізики.

Премійовано цикл наукових праць з теорії моделювання, представлений Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

Відзначено авторів роботи «Мікроелектронні датчики нового покоління для інтелектуальних систем» з науково-дослідницьких центрів Києва, Харкова та Одеси.

Дістали високу оцінку результати роботи «Високоефективні технології та комплексні конструкції в промисловому і цивільному будівництві» вчених з Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.

Складно переоцінити значущість роботи «Створення нових типів та модернізація діючих турбогенераторів для теплових електричних станцій», представленої Державним підприємством завод «Електротяжмаш».

Своєрідним сплавом досвіду вчених і виробничників стала робота «Сучасні технології комплексної розробки вугільних родовищ України в гірничо-геологічних умовах відпрацювання тонких та надтонких пластів», метою якої є радикальне підвищення ефективності видобутку вугілля з тонких та надтонких пластів, що складають понад 80% геологічних покладів вугілля в Україні і не мають альтернативи видобування іншими способами.

Результати десятирічної роботи вчених Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова та ряду суднобудівних організацій дали можливість створювати проекти суден та засобів океанотехніки на світовому рівні.

Результатом плідної співпраці науковців із Запорізького національного університету, Фізико-технологічного інституту металів та сплавів НАН України, Інституту електрозварювання імені Є. О. Патона НАН України, Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес» імені академіка А. Г. Івченка та електрометалургійного заводу «Дніпроспецсталь» імені О. М. Кузьміна є розроблення і впровадження ресурсозберігаючих технологій отримання спеціальних сталей. 

Відзначено спільну роботу науковців Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України та Національного університету біоресурсів та природокористування України, які розробили комплекс заходів для забезпечення країни альтернативним екологічно чистим паливом на основі рослинної сировини.

Результати фундаментальних та прикладних досліджень науковців Харківського державного університету харчування та торгівлі, Національного університету харчових технологій та виробничників дозволили створити принципово нові технології виготовлення харчових продуктів масового споживання.

Комплексний підхід авторів роботи зі створення Національної колекції морських навігаційних карт і Океанографічного Атласу Чорного та Азовського морів дав можливість створити Атлас як цілісний інформаційний продукт.

Цикл  наукових праць «Теорія і методи розрахунку напруженого стану та міцності твердих деформівних тіл з концентраторами напружень» є  суттєвим внеском українських вчених-механіків у світову скарбницю знань з механіки руйнування елементів конструкцій.

У комплексній фундаментальній роботі «Багатокомпонентні системи для створення нових матеріалів: структура, термодинаміка, фазові рівноваги» узагальнено результати термодинамічних та структурних досліджень останніх десятиріч.

Юридична скарбниця держави збагатилася першим в історії вітчизняної правової науки загальноакадемічним виданням «Правова система України: історія, стан та перспективи».

Премійовано два комплекси підручників у 7 книгах, а саме: «Енергетика. Довкілля. Енергозбереження» та «Маркетинг».

 

Після вручення нагород Микола Азаров наголосив, що Державна премія України в галузі науки і техніки – висока нагорода. « Ви її заслужили. Ви – еліта держави. Цю нагороду вам носити з честю. І все, що у ваших колективах є, потрібно використовувати для розвитку нашої держави», - сказав Прем’єр-міністр, звертаючись до науковців, побажавши їм нових ефективних розробок та успіхів.

У свою чергу голова Комітету з Державної премії України в галузі науки і техніки Борис Патон привітав лауреатів з великим вкладом у розвиток науки, освіти, техніки, відзначивши важливість відновлення в Україні кораблебудування та цивільної авіації, а також розвитку високих технологій.

 

версія для друку