українська російська англійська
Укртрансінспекція перевірила понад 5 тис. автоперевізників - анульовано більше тисячі ліцензій
26.12.2012 | 10:04
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Упродовж 2012 року у сфері державного контролю Укртрансінспекція проводила cистематичні перевірки транспортних засобів на маршрутах руху та за місцем знаходження суб’єктів господарювання. Про це повідомив заступник Голови Укртрансінспекції Геннадій Рак 25 грудня під час cпільної наради Мінінфраструктури, ВГО «ВААП» та Укртрансінспекцї  з питань внутрішніх пасажирських перевезень автомобільним транспортом.

За словами заступника Голови Укртрансінспекції Геннадія Рака, у 2012 році територіальними органами Укртрансінспекції здійснено понад 5 тис. перевірок за місцезнаходженням суб’єктів та ліцензійних умов. За цей час було перевірено понад 177 тис. автотранспортних засобів, з яких 10% - автотранспортні засоби, якими надавались послуги з перевезень пасажирів та вантажів «нелегально».

За підсумками перевірок виявлено майже 52 тис. порушень законодавства про автомобільний транспорт, з яких більше 40% скоєні нелегальними автоперевізниками.

За результатами розгляду матеріалів про порушення анульовано 1050 ліцензій, видано більше 18 тис. приписів і розпоряджень щодо усунення виявлених порушень та застосовано фінансових санкцій на загальну суму приблизно 16 млн. грн., зокрема, 46% - за нелегальні перевезення. До державного бюджету України вже перераховано 13 млн. грн., при цьому майже половину коштів стягнуто з нелегальних перевізників.

Крім того, з метою виведення з ринку надання послуг пасажирського автомобільного транспорту автоперевізників, які фактично здійснюють регулярні перевезення, маскуючи свою діяльність під нерегулярні, регулярні спеціальні та перевезення для власних потреб, спільно з ДАІ, ДСБЕЗ МВС України та ДПС України проведено більше 2 тис. спільних рейдових перевірок. У результаті цього заборонено до експлуатації 194 транспортних засоби, що здійснювали діяльність поза межами правового поля.

Водночас Геннадій Рак підкреслив, що Укртрансінспекція й надалі продовжуватиме роботу у сфері ліцензування по безперебійній видачі суб’єктам господарювання ліцензій та забезпеченню проведення перевірок додержання ліцензіатами Ліцензійних умов.

версія для друку