українська російська англійська
У Луганській області посилюють заходи впливу на підприємства - забруднювачів довкілля
26.12.2012 | 10:53
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

25 грудня 2012 року Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Луганській області проведено спеціальне засідання з керівниками та представниками 100 промислових підприємств - основних забруднювачів довкілля на Луганщині з метою укладення "екологічної угоди".

На даний час техногенний тиск об'єктів промисловості та житлово-комунального господарства призводить до найвищих в Україні показників забруднення атмосферного повітря, поверхневих і підземних вод, утворення та накопичення відходів. При цьому стан виконання підприємствами природоохоронних заходів Обласної програми з охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки є вкрай незадовільним.

Як заявив начальник управління Олександр Арапов, регіону дуже важливо зобов'язати головних забруднювачів в області здійснити всі основні заходи для зниження свого негативного впливу на довкілля. За словами Олександра Арапова, це набагато ефективніше, ніж працювати з десятками тисяч середніх і малих підприємств.

Усі підприємства - забруднювачі, що брали участь у нараді, будуть вимушені переглянути свої природоохоронні заходи, точно встановити порядок їх поетапного виконання, а також скоротити їх кінцеві терміни.

За умовами даної угоди, про виконання підприємствами різних природоохоронних заходів буде доповідатись владі регіону. Тих керівників, які дотримуються балансу економічних і екологічних інтересів, будуть підтримувати і стимулювати заохоченнями та пільгами. Щодо керівництва, яке повністю ігнорує вимоги управління і не виконує Обласну програму, матеріали буде передано до ДЕІ у Луганській області та органам прокуратури для застосування заходів примусового впливу.

Необхідність реформування системи державного управління у сфері охорони навколишнього середовища назріла вже давно. Сьогодні за результатами засідання прийнято офіційне рішення зробити на регіональному рівні все можливе для обмеження негативного техногенного тиску на довкілля, знизити рівень забруднення у 2-3 рази та покращити умови для проживання населення.

версія для друку