українська російська англійська
Комунальне господарство столиці долає наслідки снігопадів
26.12.2012 | 11:12
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Спільне засідання оперативного штабу Мінрегіону із забезпечення безперебійної роботи об’єктів життєзабезпечення населених пунктів та оперативного міського штабу з підготовки та координації роботи міського господарства в осінньо-зимовий період 2012/2013 року Київської міської державної адміністрації відбулося під головуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  Геннадія Темника.

Перед комунальниками столиці Міністр поставив ряд невідкладних завдань, які випливають із найближчого прогнозованого майбутнього.  Йшлося про готовність Києва протистояти удару снігової шуги на дорогах, масового утворення крижаних буруль на дахах та падіння з будинків великих мас снігу, ймовірних поривів мереж тепло- та водопостачання. Усе це вже незабаром принесе потепління до «навколонульової» температури, прогнозоване синоптиками для столиці, та великі маси снігу, що накопичилися від попередніх масштабних снігопадів.

«Головне завдання - убезпечити мешканців Києва від надзвичайних ситуацій, тому що падіння бурульки з висоти понад 4 метрів – це дуже небезпечно. На це варто звернути особливу увагу. Там де необхідно – потрібно перекрити доступ людей і очистити територію», – наголосив Г.Темник.

За словами самих комунальників, проблема очищення дахів від бурульок дійсно дуже актуальна. Як зазначив заступник директора департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Володимир Баженов, якщо для Лівого берега, де в основному пласкі покрівлі і немає руху людей біля самих будинків, ця проблема менш актуальна, то у частині міста де переважає давніша забудова (Шевченківський, Печерський, частина Голосіївського та Солом'янського районів) ситуація досить непроста.

«Всі ці райони уклали договори з промисловими альпіністами. Відповідна робота ведеться, встановлено порядок ліквідації бурульок, а також снігових накатів. Ті будинки, які ще не охоплені цими роботам, обгороджені спеціальними стрічками», – сказав В.Баженов.

У той же час, за словами представників КМДА, комунальні служби контролюють тільки 40% будівель, а роботи на інших об'єктах повинні проводитися їхніми власниками.

Також в ході засідання було відзначено, що ймовірно необхідно підвищити адміністративні штрафи для тих, хто ухиляється від дотримання правил утримання будівель.

За словами Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександра Аліпова, не виключено, що Кабінет Міністрів прийме подібні зміни вже цієї зими.

«Аварійні ситуації та ускладнення життєдіяльності були і будуть. Але головне – наскільки відповідні служби готові оперативно долати їхні наслідки. Ми повинні не зіпсувати святковий настрій громадянам, мешканці мають бачити, що влада ефективно працює над усуненням негараздів. А тому необхідна належна організація чергування, готовність всіх служб, сил та засобів, а також – цілеспрямована робота зі ЗМІ, щодо висвітлення перебігу робіт», – підбив підсумки засідання Геннадій Темник.

Наступне засідання галузевого та столичного штабів відбудуться у рамках всеукраїнської селекторної наради, проведення якої планується під головуванням Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула, орієнтовно 28-29 грудня.

версія для друку