українська російська англійська
Микола Азаров: Ми створили хороші стартові умови для вітчизняного бізнесу на наступні роки
26.12.2012 | 11:13
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

З основними завданнями на 2012 рік Уряд впорався, завдяки чому, зокрема, вдалося створити непогані стартові умови для розвитку вітчизняного бізнесу на наступні роки. Таку думку висловив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 26 грудня 2012 року.

За словами Миколи Азарова, цьогоріч Україна виконала принципові для розвитку держави зобов’язання суспільно-політичного порядку денного. На демократичних парламентських виборах за новим виборчим законодавством, схваленим, до речі, всіма політичними силами, український народ вільно висловив свою волю. Почала працювати нова Верховна Рада України. Водночас держава взяла на себе важливі зобов’язання вдосконалити виборче законодавство і правову систему, щоб досягти вищих демократичних стандартів.

Створені за європейськими нормами новий Кримінальний процесуальний кодекс і Закон про прокуратуру уже заклали міцний фундамент правових перетворень.

«Ми зробили історичний крок до укладення Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом і у березні парафували її політичну частину та погодили з партнерами План дій Асоціації, - зазначив Микола Азаров. - І я переконаний, що наступного року угода буде підписана».

В економічному порядку денному головним пунктом для Уряду в умовах світової кризи було підтримання стабільності виробництва, тобто забезпечення нашим громадянам робочих місць і зростання доходів.

Прем’єр-міністр зазначив, що «з великим напруженням, але і це ми зробили». Рік завершується хоча і невеликим, але зростанням економіки.

«На превеликий жаль, ми не досягли більшого, того, що намічали. Тому що зовнішні ринки і світовий ринок капіталу вже котрий рік поспіль демонструють «економічний песимізм», а дискримінаційна ціна на газ продовжує «душити» розвиток нашої економіки, - сказав Микола Азаров. - Ми змушені розраховувати лише на власні сили».

Водночас він наголосив, що 2012 рік характеризувався зменшенням фіскального навантаження на бізнес і збільшенням ступеня економічної свободи. Скорочено ставки основних податків. А з нового року це також буде продовжено, наприклад, ставка податку на прибуток становитиме 19%, і це найнижча ставка податку на прибуток в Європі.

Спрощено митні процедури і скорочено їх час. Україна визнана в числі трьох країн-лідерів щодо дерегуляції економіки. У рейтингу Світового банку Дуін Бізнес наша країна піднялась одразу на 15 позицій. А в глобальному рейтингу конкурентоспроможності Україна покращила позиції на 9 пунктів (після падіння на 17 пунктів у 2008-2009 роках).

«Уряд наполегливо відкриває для українських товарів і послуг зовнішні ринки», - підкреслив Глава Уряду, додавши, що у 2012 році ратифікована угода про зону вільної торгівлі з країнами СНД і набула чинності угода про зону вільної торгівлі з Європейською асоціацією вільної торгівлі, тривають переговори з низкою інших країн.

«Я знаю, що поточного року ми в цілому створили непогані стартові умови для вітчизняного бізнесу на наступні роки», - підсумував Глава Уряду.

 

версія для друку