українська російська англійська
В Україні не буде дефіциту імпортних ліків
26.12.2012 | 12:23
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

В Україні не буде дефіциту життєво важливих імпортних ліків у зв`язку з набуттям чинності з 1 січня 2013 року постанови Кабінету Міністрів України, згідно з якою на територію країни можуть ввозитися лише ті препарати, які мають підтверджений Державною службою України з лікарських засобів сертифікат якості GMP. Про це Голова Держлікслужби України Олексій Соловйов заявив 25 грудня 2012 року на прес-конференції в Києві.

«Єдина наша вимога до глобальних фармацевтичних компаній - щоб наш пацієнт також був забезпечений тією гарантією, яку надають ці компанії для громадян країн Європейського Союзу. Ми жорстко стоїмо на цій позиції», - підкреслив Олексій Соловйов.

Він нагадав, що 2011 року Уряд ухвалив рішення, що всі лікарські препарати, які застосовуються в процесі надання медичної допомоги, мають бути виготовлені відповідно до європейських умов належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice (GMP)). Це – єдиний стандарт, який може гарантувати, що лікарський препарат, вироблений певною компанією, буде якісним, ефективним і безпечним. Із 1 січня 2013 року в аптеках і лікувальних установах не буде лікарських засобів із сумнівними показниками ефективності та якості. Будуть лише ті лікарські препарати, які лікуватимуть», - запевняє Олексій Соловйов.

За його словами, з нового року в Україні не будуть реалізуватися 1,3 тис. найменувань препаратів, які не пройшли сертифікацію GMP. «1300 лікарських засобів не буде ввезено на територію України тому, що на заводах було проведено інспекцію... Наші інспектори бачили, що ліки для України виготовляються іноді в антисанітарних умовах. Такі лікарські препарати з наступного року ввозитися в Україну не будуть». Він підкреслив, що майже всі ці ліки мають аналоги, чи генерики як вітчизняного, так і іноземного виробництва. «Вся ця номенклатура повністю дублюється національною фармацевтичною промисловістю й підприємствами, які поставляють ці препарати з країн Східної Європи», - зазначив Олексій Соловйов.

За його словами, Державна служба з лікарських засобів на початку грудня провела аналіз фармацевтичного ринку стосовно унеможливлення виникнення дефіциту ліків, що поки що не отримали підтвердження наявності в них GMP. «Було проведено переговори з фармвиробниками цих препаратів – компаніями з Франції, Італії, Індії. Вони створили в грудні річний, а в деяких випадках – 2-річний запас лікарських засобів, які не виробляють в Україні», - сказав Олексій Соловйов. «Ці компанії впродовж першого кварталу 2013 року нададуть усю документацію для того, щоб отримати підтвердження, яке свідчить, що вони дійсно виробляють лікарські препарати в умовах GMP», - підкреслив Голова Держлікслужби України Олексій Соловйов.

 

 

версія для друку