українська російська англійська
Залізниці України зекономили 22,9 тис. тонн енергоресурсів
27.12.2012 | 12:39
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

За 11 місяців 2012 року завдяки впровадженню енергозберігаючих заходів залізниці України зекономили 22,9 тис. тонн енергоресурсів в умовному обчисленні. Із них 37,9 млн. кВт/год. електроенергії, 5,5 тис. тонн дизельного палива, 602 тис. куб. м природного газу, 1,7 тис. тонн вугілля, 1,3 тис. Гкал теплової енергії сумарною вартістю 106,9 млн. грн.

Затвердженою на 2012 рік “Програмою енергозбереження на залізничному транспорті України” передбачено досягнути економії енергоресурсів в умовному обчисленні 24,9 тис. тонн. За оперативними даними, у галузі очікується перевищення планового показника економії енергоресурсів.

Нагадаємо, що Укрзалізниця здійснює системну роботу над підвищенням енергоефективності галузі в рамках Комплексної державної програми з енергозбереження. За словами першого заступника Укрзалізниці, керівника Оперативного штабу із забезпечення енергозбереження Миколи Сергієнка, у структурі експлуатаційних витрат галузі енергоресурси складають до 21%, тому зменшення їх споживання для залізничників є одним із важливих напрямків роботи. «Результат, до якого ми прагнемо – це зменшення використання енергоресурсів із 21% до 10% як мінімум. Необхідно переходити на нові технології підвищення енергоефективності і зниження енерговитрат», – зазначив Микола Сергієнко.

Залізнична галузь енергоємна і матеріаломістка. У структурі витрат основних видів енергоресурсів переважають електроенергія та дизельне паливо, 73,7% витрат енергоресурсів галузі припадає на тягу поїздів.

 

Довідково

Державна адміністрація залізничного транспорту реалізує довготривалу стратегію розвитку системи управління енергопостачанням галузі. Залізничники вводять нові технології, відпрацьовують нормативи і методи контролю за витратами енергоносіїв, шукають і знаходять можливості зниження енергоємності виконаних робіт. На кожній із залізниць України працюють штаби з енергозбереження, які розробляють організаційно-технічні заходи з енергозбереження; забезпечують контроль за використанням енергоносіїв та нормування різних напрямків їх вживання.

Укрзалізницею проводяться також заходи із забезпечення зменшення використання котельно-пічного палива на виробництво теплової енергії. З цією метою проводиться реконструкція застарілих котелень з установкою сучасних високоефективних котлів, переведення мазутних котелень на роботу на природному газі та електроенергії.

 

версія для друку