українська російська англійська
У 2012 році Держфінінспекція забезпечила відшкодування втрат на суму 1,6 млрд. грн.
27.12.2012 | 15:56
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Протягом 11 місяців 2012 року органи Держфінінспекції України забезпечили відшкодування втрат державних ресурсів на суму понад 1,6 млрд. грн. Про це повідомив Голова Держфінінспекції України Петро Андрєєв під час розширеного засідання Колегії Держфінінспекції сьогодні.

Загалом упродовж звітного періоду фінансові інспектори перевірили понад 8,1 тис. підприємств, установ і організацій. Загальна сума усунутих порушень складається з коштів, які в результаті контрольних дій надійшли до бюджетів, бюджетних установ і організацій та підприємств (408,7 млн. грн.), а також із відшкодувань і поновлень незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів (1,1 млн. грн.).

За результатами проведених від початку 2012 року контрольних заходів, стан фінансово-бюджетної дисципліни в державі покращився. Зокрема, зменшилась питома вага підприємств, установ та організацій, які допустили порушення, та обсяги фінансових порушень, допущених об’єктами контролю. За звітний період відносно до охоплених контролем ресурсів вона становила менше ніж 0,8%. Минулого року аналогічний показник становив 1,2%.

Крім того, Петро Андрєєв повідомив, що за результатами моніторингу і позапланових перевірок державних закупівель попереджено витрат на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, зокрема за рахунок відміни торгів та розірвання укладених договорів, на загальну суму 1,7 млрд. грн.

Для обмеження фіскального тиску на суб’єктів господарювання та втручання держави у їхню діяльність Держфінінспекція України продовжує впровадження ризик-орієнтованого підходу до планування роботи та зменшення кількості контрольних заходів. Так, за підсумками 11 місяців поточного року кількість контрольних заходів порівняно з аналогічним періодом минулого року скоротилася з 11,3 тис. до 8,1 тис.

 

 

версія для друку