українська російська англійська
В Україні відкрито восьмий перинатальний центр
27.12.2012 | 17:27
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

27 грудня відкрито 8-й обласний перинатальний центр у Полтаві. У церемонії відкриття взяли участь Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул та Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова.

«Реалізація національного проекту «Нове життя» вже щорічно рятує понад 4000 дитячих життів. І це один з кращих прикладів співпраці держави та бізнесу в нашій країні. Навіть одне врятоване життя варте всіх наших зусиль», – зазначив голова Держінвестпроекту Владислав Каськів.

Новий обласний перинатальний центр допоможе знизити материнську та дитячу смертність та поліпшити демографічну ситуацію в регіоні. Це вже восьмий центр, оснащений новітньою медичною технікою, у рамках національного проекту "Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства", ініційованого Президентом Віктором Януковичем за підтримки одного з благодійних фондів.

Система регіоналізації перинатальної допомоги спрямована на те, щоб кожна жінка та її дитина отримали медичну допомогу в тих обсягах, яких вони потребують.

На виконання доручення Президента про реалізацію національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» в Україні за два роки вже введено в експлуатацію перинатальні центри у таких містах: Кіровоград, Донецьк, Харків, Житомир, Дніпропетровськ, Київ, Сімферополь та Полтава.

Протягом 2013-2014 років буде створено перинатальні центри у Запорізькій, Луганській, Рівненській, Хмельницькій, Тернопільській, Волинській, Чернівецькій, Київській, Черкаській, Львівській, Херсонській областях та другий такий центр у Києві.

Довідково

Перинатальний центр Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського – заклад ІІІ рівня надання медичної допомоги потужністю 84 ліжко-місць, 2500 пологів, для забезпечення жінок та новонароджених Полтавської області високоспеціалізованою медичною допомогою.

Загальна кошторисна вартість робіт становила 67,8 млн. грн., із них 28,2 млн. грн. – вартість медичного обладнання. 

Реконструкцію корпусу Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.Скліфосовського було розпочато у червні 2012 року. Роботи здійснено відповідно до вимог національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства».

Заклад обладнаний сучасною апаратурою. Так, у відділенні інтенсивної терапії функціонує апарат інтелектуальної вентиляції легенів «Гамільтон S1», здатний самостійно визначати режими штучної вентиляції легенів. Також встановлено енцефалограф Olympic OFM 6000, призначений для контролю та спостереження за функцією головного мозку шляхом отримання сигналів ЕЕГ.

Реанімаційні зали, операційні та індивідуальні пологові зали облаштовані як медичні чисті приміщення (за класом чистоти ISO 6:7), встановлено систему приточно-витяжної медичної вентиляції з фільтрацією приточного повітря через бактеріальний фільтр.

У перинатальному центрі також створено навчально-практичний тренінговий центр для підготовки лікарів акушер-гінекологів, неонатологів, анестезіологів, сімейних лікарів, середнього медичного персоналу лікувально-профілактичних закладів області.

У закладі впроваджено сучасні телекомунікаційні технології, що дозволяють у режимі реального часу проводити консультації з провідними фахівцями інших лікувальних закладів. Налагоджено взаємодію з науковими установами Національної академії наук України.

25 серпня 2010 року на засіданні Комітету з економічних реформ проекту «Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства» було надано статус «Національного проекту». «Національними проектами» були визначені проекти, реалізація яких матиме визначний вплив на соціально-економічний розвиток країни, покращення якості життя громадян і підвищення рівня національної безпеки. Національний проект «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», запроваджений з ініціативи Президента України Віктора Януковича і реалізується під контролем Глави держави заради досягнення Цілей розвитку Тисячоліття, озвучених Президентом України на Саміті ООН 2010 року: покращення демографічної ситуації в Україні, зниження материнської, малюкової захворюваності, інвалідності та смертності шляхом підвищення рівня якості та доступності висококваліфікованої медичної допомоги матерям і дітям.

 

версія для друку