українська російська англійська
Рятувальники наочно показали до чого призводить нехтування правилами безпеки під час святкування Нового року та Різдва
27.12.2012 | 17:54
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

27 грудня на випробувальному полігоні Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту МНС України (с. Дмитрівка Київської області) рятувальники продемонстрували до чого може призвести нехтування елементарними правилами безпечної поведінки під час святкування Нового року та Різдва Христового. Зокрема, для того, щоб громадяни розуміли наскільки легко може зайнятися ялинка, на полігоні були показані ймовірні випадки виникнення пожеж через пошкодження ізоляції електрогірлянди та необережного використання піротехнічних виробів.

Крім того, рятувальники ще раз нагадали громадянам, що треба відповідально поставитися до питань встановлення ялинки в оселі, бути обережними при використанні електрогірлянд, піротехнічних виробів та опалювальних приладів.

«Ви бачите, що ялинка згорає менше, ніж за хвилину. Якщо подібне станеться у квартирі, то вогонь може перекинутися на килим, штори, меблі. У минулому році під час свят виникло 13 пожеж, 6 з яких через використання піротехнічних виробів, 1 людина загнула та 1 отримала опіки.  Були зафіксовані випадки займання новорічної ялинки», - повідомив начальник департаменту пожежної безпеки МНС Михайло Байтала.

Він також звернув увагу на те, що ялинку необхідно міцно зафіксувати на підлозі на відстані не менше 1 м від опалювальних приладів, стін, штор, меблів. Бажано розмістити її посередині квартири. Вмикати гірлянди в мережу можна лише під наглядом дорослих, обов'язково необхідно вимикати гірлянди на ніч. Все електрообладнання повинно бути заводське та сертифіковане.

Водночас начальник Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту МНС України Василь Ковалишин наголосив, якщо займання все-таки сталося, необхідно спробувати збити полум'я – негайно знайти велику ковдру і огорнути ялинку, перекривши доступ кисню. В крайньому випадку можна спробувати виштовхати дерево на балкон чи у вікно. У будь-якому разі необхідно негайно телефонувати до служби порятунку за номером телефону 101.

Рятувальники також нагадали, що під час свят у жодному разі не можна зловживати алкогольними напоями, залишати без нагляду дітей. Під час канікул необхідно відповідально поставитися до організації дитячого відпочинку, цікавитися де і з ким дитина проводить свій вільний час, а також роз'яснювати малечі основні правила безпеки життєдіяльності.

Окрема увага була приділена тому, що, купуючи піротехнічні вироби або гірлянди, громадяни повинні звертати увагу на те, чи якісний і сертифікований це товар. Купувати піротехнічні вироби мають право виключно дорослі, діти можуть користуватися ними тільки під наглядом батьків. Зберігати їх треба у недоступному для дітей місці та на значній відстані від нагрівальних приладів. Не можна користуватися відсирілими піротехнічними виробами, намагатися їх самостійно висушити або розібрати.

 

 

версія для друку