українська російська англійська
Держтехногенбезпеки: Дотримуйтесь вимог інструкції, щоб уникнути трагедій у святкові дні
27.12.2012 | 18:16
Прес-служба Державної інспекції техногенної безпеки

27 грудня Державна інспекція техногенної безпеки України за участю Міністерства надзвичайних ситуацій України та за підтримки Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту провели акцію «Ми навчимо вас жити безпечно!».  Метою акції стало навчання громадян правил безпеки під час святкування Новорічних та Різдвяних свят, дотримання правил безпечної поведінки при користуванні піротехнічними виробами.

Під час брифінгу основна увага присутніх була звернута на пожежі, що виникають у святкові дні через недотримання правил безпеки при влаштуванні ялинки та використанні піротехнічних виробів. Зокрема, директор департаменту пожежної безпеки Держтехногенбезпеки України Михайло Байтала зазначив: «За статистикою в період з 1 грудня 2011 року по 31 січня 2012 року від використання вибухових, запалювальних пристроїв, піротехнічних виробів сталося 13 пожеж ( 5 – у грудні 2011 р.). На цих пожежах загинуло та травмовано по 1 людині.

Органи державного нагляду у сфері пожежної безпеки щороку наприкінці листопада – початку грудня перевіряють об’єкти, задіяні для проведення масових новорічних заходів. У середньому таких об’єктів перевіряється до 30 тисяч. Як свідчать статистичні дані, приписів органів державного нагляду у сфері пожежної безпеки не виконується до 15 відсотків».

Заступник директора департаменту рятувальних сил МНС України Олександр Тарасов запевнив присутніх, що протягом усіх святкових днів оперативно-рятувальні підрозділи несуть службу в посиленому режимі. На святкові дні до чергування залучено 20 тисяч осіб особового складу, які готові оперативно реагувати на будь-яку надзвичайну ситуацію.

Під час акції було продемонстровано основні причини, від яких виникає пожежа на новорічних гостях – ялинках: коротке замкнення електричної гірлянди та потрапляння петарди на хвою. Крім того, фахівці УкрНДІЦЗ Держтехногенбезпеки розповіли про основні вимоги до піротехнічної продукції. Головна з яких – вимога сертифікату та дотримання правил безпеки, викладених на інструкції.

Сподіваємося, що нагадування елементарних вимог безпеки дасть можливість уникнути трагедій у святкові дні.

 

версія для друку