українська російська англійська
Олександр Вілкул: Новий перинатальний центр - крок до здорового майбутнього країни
27.12.2012 | 18:27
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Ірина Акімова, Олександр Вілкул та Олександр Удовиченко відкрили сучасний перинатальний центр у Полтаві. У рамках реалізації національного проекту Президента України Віктора Януковича «Нове життя. Нова якість охорони материнства та дитинства» в Україні відкрито уже восьмий медичний заклад нового рівня. Як показує практика впровадження проекту, кількість здорових пологів збільшується щонайменше вдвічі.

За словами Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула, новий центр – це великий крок на шляху до здорового майбутнього країни. «До 2014 року Президент України Віктор Янукович поставив завдання створити в кожній області сучасний перинатальний центр, який стане основою комплексної перинатальної допомоги. Вона включатиме в себе також сучасну мережу екстреної допомоги з реанімобілями, що дозволяють перевозити новонароджених вагою від 500 грамів. Перинатальні центри стають точкою зростання не лише прикладної медицини, але й вітчизняної науки», - сказав Олександр Вілкул.

У перинатальних центрах українські жінки отримають доступні послуги з питань планування сім’ї, високоякісну медико-генетичну допомогу й умови для безпечних пологів.

Такi центри вже створені у Дніпропетровській, Кіровоградській, Харківській, Донецькій, Житомирській, Київській областях та Автономній Республіці Крим. Із часу відкриття у цих центрах з’явилося на світ понад 17 тисяч новонароджених, при цьому значна частина з цих дітей або їхніх матерів перебували у групі ризику. Їм була надана необхідна професійна допомога, що дозволило збільшити кількість здорових пологів удвічі.

За словами Першого заступника Глави Адміністрації Президента України Iрини Акімової, створення мережі перинатальних центрів є одним із ключових проектів розвитку країни. "У підвищенні міжнародних рейтингів України важливу роль відіграють нові перинатальні центри, що забезпечують підвищення якості медичних послуг та нову якість охорони материнства та дитинства".

Голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовиченко у свою чергу підкреслив, що завдяки реалізації такого важливого проекту тепер Полтавщина має найсучасніший медичний заклад, що стане основою регіональної системи перинатальної допомоги.

Олександр Вилкул подякував всім, хто створював Полтавський перинатальний центр. “Результат вашої роботи – це реальний приклад реалізації на практиці Програми реформ нашого Президента”, - сказав він.

Довідка

Перинатальний медичний центр — це клініка широкого профілю, у якій із використанням найсучасніших медичних технологій проводяться консультації, лікування та реабілітація вагітних жінок та жінок після пологів, а також новонароджених дітей. У перинатальному центрі здійснюються ведення вагітності та пологів, діагностика й лікування всіх видів безпліддя, використовуються допоміжні репродуктивні технології, проводяться різні дослідження у дітей і дорослих. Технологічна оснащеність перинатального центру дозволяє виходжувати недоношених дітей та новонароджених із малою вагою. Це технологія організації медичної допомоги, спрямованої на збереження вагітності та народження здорової дитини навіть у разі серйозних відхилень в організмі майбутньої матері.

 

версія для друку