українська російська англійська
Уряд затвердив план заходів із розвитку внутрішнього ринку державних цінних паперів
29.12.2012 | 09:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Затверджено план заходів із розвитку внутрішнього ринку державних цінних паперів на період до 2014 року. Відповідне розпорядження № 1059-р Кабінет Міністрів прийняв 26 грудня 2012 р.

Міністерству фінансів доручено забезпечити виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням. Передбачено також інформування громадськості шляхом розміщення інформації на офіційному веб-сайті Міністерства.

Відповідно до плану, Мінфін буде щомісяця складати та оприлюднювати графіки проведення аукціонів з розміщення облігацій внутрішньої державної позики із зазначенням їх видів та строку обігу для забезпечення прозорості та передбачуваності.

Міністерству фінансів належить забезпечити регулярне розміщення облігацій внутрішньої державної позики в обсягах, необхідних для виконання плану державних запозичень на відповідний бюджетний період, з поступовим збільшенням строку їх обігу. Також це міністерство відповідальне за утримування обсягу державного боргу на економічно безпечному рівні.

Передбачено також створення податкових стимулів для інвестування коштів фізичних осіб у державні цінні папери та низку інших заходів, які Мніфін має здійснювати щороку.

Окрім цього, документом передбачено запровадження нових видів державних цінних паперів, у тому числі з можливістю дострокового їх погашення за ініціативою емітента.

Також буде удосконалено механізм здійснення контролю за ризиками, пов’язаними з управлінням державним боргом.

версія для друку