українська російська англійська
На Дніпропетровщині відкрили новий навчально-виховний комплекс
28.12.2012 | 16:50
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков відкрив навчально-виховний комплекс типому «дитсадок-школа» у селі Новопідкряж Царичанського району. Раніше у цьому селі взагалі дошкільного закладу не було. Відтепер 15 малюків села відвідуватимуть дитячий садок та готуватимуться до навчання у школі. Тут діятиме спеціальний проект, спрямований на розвиток сімейних цінностей та залучення батьків до навчального процесу. Зокрема, проводитимуться родинні фестивалі творчості, відкриті уроки, сімейні фотовиставки тощо.

У Новопідкрязькій школі, яка розрахована на 306 місць, навчається лише 106 учнів. Із 2010 року в Дніпропетровській області проводиться масштабна робота з відродження раніше закритих дитсадків, будівництва нових і створення навчально-виховних комплексів (НВК). Оскільки в селі Новопідкряж дитячого садка не було, влада прийняла рішення на базі школи, де вчиться менше учнів, ніж передбачено проектом, відкрити дошкільне відділення на 15 місць. Завдяки цьому в селі вирішене питання щодо забезпечення всіх малюків місцями у садочку.

«Важливою складовою розвитку освіти в Дніпропетровській області є створення комфортних умов для навчання і виховання дітей дошкільного віку. У регіоні за три роки в цьому напрямку проведено масштабну роботу – відкрито вже 84 дитсадків. І наступного року вона буде продовжена. Завдяки відкриттю НВК за типом «дитсадок-школа» малюки села Новопідкряж здобуватимуть дошкільну освіту. Із ними працюватимуть професійні педагоги, психологи та вихователі. Створення дошкільних закладів в сільській місцевості – це один із напрямів роботи обласної влади з підвищення якості життя людей незалежно від місця проживання – чи то велике місто, чи то маленьке село», – сказав Голова облдержадміністрації.

У новому дитсадку створено комфортні та сучасні умови для навчання і відпочинку дітей. Зокрема, встановлено нові системи водопостачання, каналізації, опалення та електропостачання. Проведені оздоблювальні роботи стін із використанням сучасних матеріалів. Встановлені енергозберігаючі металопластикові вікна, замінені двері. Придбані нові меблі та обладнання. Створена ігрова кімната, вітальня, спальня, пральня, побутова кімната тощо. На подвір’ї встановлено ігровий майданчик.

версія для друку