українська російська англійська
Соціальна підтримка населення - основна система цінностей бюджетної політики 2013 року
28.12.2012 | 18:10
Прес-служба Міністерства фінансів

Соціальна політика наступного року, ріст соціальних стандартів та забезпечення соціальних пільг та гарантій – стало темою обоготворення на відеоконференції, яка відбулася 27 грудня, за участю фахівців Міністерства фінансів та представників обласних державних адміністрацій, головних фінансових управлінь Одеської, Харківської, Дніпропетровської та Львівської областей, а також громадськості та засобів масової інформації.

Під час заходу представники облдержадміністрацій та Міністерства фінансів обговорили соціальну складову бюджету-2013 та відзначили, що головним фінансовим документом країни передбачено зростання розмірів прожиткового мінімуму, що, у свою чергу, забезпечить реальне зростання рівня гарантованих державою доходів для малозабезпечених сімей з дітьми та пенсіонерів.

Говорячи про соціальну підтримку населення учасники зауважили, що розміри допомоги при народженні дитини у 2013 році в середньому збільшилися на 6,7% порівняно з розмірами, які призначалися у 2012 році.

Планується, що у наступному році одноразова частина допомоги при народженні дитини буде виплачена на 576,4 тис. дітей, а частина щомісячних виплат допомоги при народженні дитини надаватиметься на 1120,9 тис. дітей.

Також зростає розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (в тому числі і максимальний), який збільшуватиметься у 2013 році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 180 гривень (у 2012 році розмір допомоги збільшується на 120 гривень), а на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 360 гривень (у 2012 році – на 230 гривень).

У наступному році державну соціальну допомогу щомісяця отримуватимуть майже 150 тис. малозабезпечених сімей, в яких виховується понад 270 тис. дітей.

У бюджеті на 2013 році враховано 486,8 млн. гривень, що на 27,5% більше ніж у 2012 році на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною». Вказане дозволить забезпечити сімейні умови виховання для понад 11 тис. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За рахунок зазначених коштів здійснюється виплата соціальної допомоги вихованцям дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей у розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. На кінець 2013 року розмір вказаної допомоги на дитину у віці до 6 років складатиме 2064 гривні, на дитину у віці 6-18 років -2572 гривні.

Що стосується мінімальної заробітної плати, то Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» її визначено у таких розмірах: з 1 січня – 1147 гривень та з 1 грудня – 1218 гривень (у грудні 2013 року порівняно з груднем 2012 року (1134 грн.) мінімальна заробітна плата зросте на 7,4 % при індексі споживчих цін 4,8 %).

У 2013 році передбачається підвищити посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з урахуванням зменшення грошового розриву між цим показником та мінімальною заробітною платою порівняно з поточним роком  та встановити його у таких розмірах: з 1 січня – 845 гривень та з 1 грудня - 928 гривень (приріст грудня 2013 року до грудня 2012 року (839 грн.) становитиме 10,6%, а грошовий розрив у грудні зменшиться з 295 гривень до 290 гривень).

Державним бюджетом у наступному році буде забезпечено фінансування заходів спрямованих на вирішення низки питань соціального характеру, зокрема на:

виплату педагогічним та науково-педагогічним працівникам надбавки за вислугу років, допомоги на оздоровлення, педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди;

виплату 20-відсоткової надбавки педагогічним працівникам навчальних закладів та шкіл естетичного виховання;

виплату працівникам музеїв при наданні щорічної відпустки допомоги на оздоровлення у розмірі одного посадового окладу;

виплату працівникам бібліотек, клубних закладів допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі посадового окладу та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у розмірі до одного посадового окладу;

виплату працівникам комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність, надбавки за особливі умови роботи у розмірі 50% посадового окладу.

 

 

версія для друку