українська російська англійська
У новорічну ніч повітряний простір держави охоронятимуть 2200 військовослужбовців та 400 одиниць техніки
29.12.2012 | 14:24
Прес-служба Міністерства оборони

У новорічну ніч повітряний кордон нашої держави пильно охоронятимуть понад 2 тисячі 200 військовослужбовців, які чергуватимуть на командних пунктах і пунктах управління у складі чергових ланок. До бойового чергування також буде залучено близько 400 одиниць озброєння і військової техніки частин протиповітряної оборони Повітряних Сил Збройних Сил України.

Керівництво та управління черговими силами з протиповітряної оборони держави здійснюється з командного центру Повітряних Сил. Цілодобово тут несе службу чергова зміна військовослужбовців, якою керує оперативний черговий. У новорічну ніч на бойовому посту пильнуватиме чергова зміна на чолі з полковником Юрієм Онищенком.

Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-майор Сергій Дроздов, бойове чергування у новорічну ніч проходитиме у звичному режимі. Оперативні служби працюватимуть у тісній взаємодії з колегами із сусідніх держав.

За словами генерал-майора Сергія Дроздова, командуванням Повітряних Сил приділяється особлива увага питанням протидії проявам повітряного тероризму та контролю за порядком використання повітряного простору нашої держави.

«З цією метою організована і здійснюється постійна взаємодія пунктів управління чергових сил і суб’єктів боротьби з тероризмом, у тому числі з Антитерористичним центром при Службі безпеки України, Управлінням державної охорони та державними органами, які здійснюють обслуговування повітряного простору України», – повідомив тимчасово виконуючий обов’язки командувача Повітряних Сил.

Необхідно додати, що черговими силами з протиповітряної оборони держави здійснюється постійний контроль порядку використання повітряного простору. У середньому за добу ними супроводжується понад 1300 повітряних цілей.

Протягом 2012 року черговими силами з протиповітряної оборони держави виявлено i забезпечено контроль польотів над територією та поблизу державного кордону України близько 560 тисяч повітряних суден. Особовий склад чергових бойових обслуг Повітряних Сил виявив і припинив 40 порушень правил використання повітряного простору. Зафіксовано 5 порушень державного кордону в повітряному просторі.

Довідково

Повітряні Сили – вид Збройних Сил України, який в умовах мирного часу несе бойове чергування з протиповітряної оборони, виконує бойове завдання з охорони державного кордону України у повітряному просторі, протиповітряної оборони важливих державних об’єктів та припинення протиправних дій повітряних суден у повітряному просторі України.

Система протиповітряної оборони здійснює охорону державного кордону України у повітряному просторі, здійснює контроль за дотриманням встановленого порядку використання повітряного простору над територією України (603,7 тис. км. кв.). Також попереджує спроби порушень повітряних кордонів держави (загальна протяжність – майже 7000 км, у тому числі 5600 км – сухопутного і 1400 км – морського), забезпечує контроль за перельотами повітряних суден через державний кордон з дев’ятьма країнами світу.

До бойового чергування з протиповітряної оборони щоденно залучаються понад 2200 чоловік особового складу та близько 400 одиниць озброєння і військової техніки. Це – підрозділи радіотехнічних військ, зенітних ракетних військ, екіпажі винищувальної авіації, які спроможні у визначені терміни виконати завдання з реагування на любу форс-мажорну ситуацію, яка може виникнути у нашому повітряному просторі.

На захисті повітряного простору України знаходяться літаки третього та четвертого покоління – бомбардувальники Су-24М, винищувачі Су-27 та МіГ-29, штурмовики Су-25, розвідники Су-24мр, транспортні літаки Ан-26 та Іл-76. Зенітні ракетні війська оснащені високоефективними зенітними ракетними комплексами дальньої дії С-200В та середньої та малої дальності С-300, Бук-М1.

 

версія для друку