українська російська англійська
Учасники фондового ринку подаватимуть звітність у 2013 році за новими правилами
29.12.2012 | 14:54
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) розширює спектр можливостей для подання звітності професійними учасниками фондового ринку в електронному форматі, що було нещодавно впроваджено регулятором. Так, наприкінці 2012 року Комісія уклала угоду з розробниками програмного забезпечення  «Система правового електронного документообігу» (СПЕД) щодо подачі адміністративних даних до регулятора з їх допомогою.

«Комісія намагається завжди йти назустріч побажанням та очікуванням учасників ринку, тому ми й запровадили електронний формат подачі звітності для учасників ринку цінних паперів, - розповідає Костянтин Кривенко, член НКЦПФР. - Окрім того, що ми забезпечили для ринку новий, сучасний, зручний та безпечний формат подачі даних, ми розширили можливості для варіантів подачі звітності. Тобто, якщо раніше існувала можливість скористатися послугами одного акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК) для засвідчення звітних документів, то тепер учасники ринку можуть скористатися послугами одразу чотирьох компаній. Сподіваємось, що наразі всі профучасники зможуть гідно оцінити наявні переваги переходу на новий формат подачі звітності».

Так, з 2013 року починає дію укладена угода Комісії з розробниками програмного забезпечення СПЕД щодо подачі адміністративних даних до регулятора з їх допомогою.

Нагадаємо, що нещодавно Комісія завершила роботу в частині внесення змін до документів, що регламентують складання та подання регулярної та нерегулярної інформації учасниками ринку; за допомогою даних новацій надходження адмінданих від профучасників відтепер стане швидшим і зручнішим. Так, нові вимоги дозволять нівелювати дублювання інформації, що є основною незручністю на сьогодні, а також запровадять подачу звітності в електронному форматі. Наразі регулятор може констатувати повну готовність Комісії, її систем та інфраструктури до подачі звітності у новому форматі.

 

версія для друку