українська російська англійська
Затверджено Програму розвитку та збереження зелених насаджень у Полтавській області на 2013-2017 роки
30.12.2012 | 11:40
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Днями на ХІV сесії Полтавської обласної ради шостого скликання затверджено Програму розвитку та збереження зелених насаджень у Полтавській області на 2013-2017 роки.

Мета Програми полягає у створенні, відновленні і збереженні зелених насаджень у межах та за межами населених пунктів відповідно до державних будівельних і санітарних норм, покращення навколишнього середовища та створення більш сприятливих умов для життєдіяльності людини, а також зовнішньої привабливості місць загального громадського користування шляхом розробки планів реконструкції та розвитку зеленої зони. Гармонійне поєднання з ландшафтом, утримання зелених насаджень у впорядкованому стані, створення та формування високодекоративних, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень забезпечить збалансований розвиток зелених зон населених пунктів та виконання ними екологічних та соціальних функцій.

Змістом Програми є проведення комплексу заходів, спрямованих на розвиток, збереження та поновлення зелених насаджень, а саме: моніторинг зеленої зони, відновлення кадастру та проведення інвентаризації зелених насаджень; оцінка фактичного і прогнозованого стану насаджень; реконструкція рослинних угруповань і санітарно-екологічних умов; збереження і відновлення парків – пам’яток садово-паркового мистецтва, ландшафтних, гідрологічних заказників, регіональних ландшафтних парків; визначення балансоутримувача об’єктів благоустрою зеленого господарства; проведення заходів, пов’язаних з озелененням населених пунктів, підбором асортименту рослин, стійких до різноманітних факторів; поліпшення фітосанітарного і фізіологічного стану рослин зеленої зони; відпрацювання агротехнічних засобів, що забезпечать нормальний ріст, розвиток і функціонування зелених насаджень; створення нових зелених зон загального, обмеженого та спеціального призначення; активна робота з населенням у напрямку підвищення екологічної освіти.

За час дії Програми передбачається збільшення на 130 га площі зелених насаджень, проведення реконструкції 191 га, капітального ремонту 258 га та поточного ремонту 376 га площі зелених насаджень, а також утримання 4408 га площі зелених насаджень і садивного матеріалу на 44 га.

Всього за час дії Програми заплановано використати 113,15 млн. грн., у т.ч. з місцевих бюджетів – 98,4 млн. грн., з інших джерел фінансування – 14,750 млн. гривень. Обсяги фінансування та види робіт можуть корегуватися у зв’язку з об’ємами проведеної інвентаризації та наявними потребами підвищення рівня благоустрою та озеленення об’єктів і покращення якості зелених насаджень.

Система зелених насаджень – один з найважливіших факторів у створенні найкращих екологічних, мікрокліматичних, санітарно-гігієнічних життєвих умов для населення. Вона формує ландшафти міста, є місцем повсякденного відпочинку населення, покращує природне середовище, є природними біофільтрами повітря, води і ґрунтів, акумулює техногенні викиди. Тому головним засобом оздоровлення повітря населених місць є розвиток системи озеленення, котра грає вирішальну роль у покращенні складу повітря: збагачує його киснем та очищає від шкідливих домішок, регулює температурний режим і вологість повітря, захищає від сильних вітрів, зменшує міський шум.

 

 

версія для друку