українська російська англійська
В Україні пасажири надають перевагу залізничному транспорту
02.01.2013 | 11:48
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

В Україні пасажири надають перевагу залізничному транспорту. Таких висновків дійшли маркетологи головного пасажирського управління Укрзалізниці за результатами анкетування, учасниками якого стали 13066 респондентів.

Темою маркетингового дослідження був «Бенчмаркинг залізничного транспорту», тобто визначення і співставлення конкурентних переваг та недоліків залізничного, автомобільного та авіаційного видів транспорту.

У ході дослідження 60,7% респондентів зазначили, що для здійснення поїздки вони обирають саме залізничний транспорт. Досить часто пасажири також користуються автомобільним транспортом – 25,2%. Набирає популярності і  авіаційний транспорт, а частота користування власним автомобілем має спадну тенденцію.

Головною перевагою залізничного транспорту в анкетах, як і раніше, пасажири вказали високий рівень безпеки, автомобільного – зручність розкладу, авіаційного – високий рівень комфорту.

Порівняння кількості переваг і недоліків, які припадають на одного користувача транспорту, показало, що найпривабливіші позиції має авіаційний транспорт, середні – залізничний і найгірші – автомобільний.

Авіаційний транспорт залишається головним конкурентом залізничного  завдяки таким його сильним сторонам, як високий рівень комфорту і висока якість обслуговування. Велике значення для пасажирів має також час знаходження в дорозі (17% відповідей).

Маркетингові дослідження працівники пасажирського господарства Укрзалізниці проводять систематично для виявлення найбільш затребуваних пасажирами послуг і побажань та врахування результатів дослідження у забезпеченні пасажирських перевезень.

Враховуючи, що сьогодні для пасажирів головним фактором вибору транспорту на користь залізничного є більш комфортні вагони (18% відповідей), маркетологи пропонують зосередити зусилля саме на створенні цієї конкурентної переваги – на оновленні рухомого складу, що без цілеспрямованого державного фінансування зробити досить складно.

Залізничний транспорт залишається найбільш безпечним та надійним. За оперативними даними, упродовж 2012 року поїздами дальнього сполучення скористалися 125,3 млн. пасажирів. 

Довідково

Необхідність державного фінансування на оновлення пасажирського рухомого складу прописана у ст.10 Закону України «Про залізничний транспорт». У ньому, зокрема, зазначено, що «будівництво і  реконструкція магістральних залізничних ліній, об'єктів  мобілізаційного  призначення,   придбання   залізничного рухомого  складу  для  перевезень  пасажирів  у  поїздах  далекого слідування та місцевого сполучення  здійснюються  у  встановленому порядку  за  рахунок  коштів  Державного  бюджету  України в межах лімітів державних капітальних вкладень».

версія для друку